Windows 8.1 Format Atamıyorum

Mehmet Can Gurel

Hectopat
Yer
Acıbadem/Istanbul
Herkese merhabalar, problemim açık. Sadece detaylara gireceğim.
Bilgisayarım W 8.1 preview yüklüydü. Bugün 8.1 'e yükselttim. Fakat Bütün dosyalarımdan kurtulup temiz bir kurulum yapma istedim.Sağ taraftan ayarlara gelip, bilgisayar ayarlarına tıklayıp daha sonra update and recovery seçeneğine gelip, recovery seçeneğine geldikten sonra remove everything and reinstall Windows seçeğinden get started seçeneğine tıklıyorum. Fakat bana verdiği uyarı şu :

Kod:
"Insert Media" "Some files are missing. Your Windows Installation or recovery media will provide these files."

Ben de bu yazıyı gördükten sonra Windows 8 iso dosyasını indirdim ve usb flash drive a kurdum. Daha sonra aynı işlemi tekrarladım fakat problemim hala aynı. Daha sonra Windows 7 den 8 e geçerken kullandığım microsoftun setup dosyasını indirdim ve onu kullanarak yüklemeye çalıştım. Bu seferde key leri kabul etmiyor. 2 farklı setup var. Bir tanesi Windows 8 için diğeri ise 8.1 . 8 için olanda aldığım uyarı

Kod:
This product key cannot be used to install a retail version of windows 8.

8.1 için aldığım uyarı ise böyle bir key yoktur. Normalde direk usb üzerinden boot edip Windows 8 in kurulumunu yapardım da acaba key den problem yaşar mıyım korkusu var biraz üzerimde. Çünkü problemi anlayabilmiş değilim. Sistem üzerinde anahtarım 8.1 olarak gözüküyor.

Yardımcı olursanız sevinirim.

1. Uyarı Yüklü olan sistemin Kurtarma dvd'ni veya Kurulum dvd'ni takmanızı istiyor.
2. Uyarı Windows 8 için geçerli olmayan Bir anahtar girdiğinizi ve Yüklenemeyeceğini yazıyor.
Sonuç: Orj. Windows 8.0 yükleyin(Prewiev değil), Yükledikten sonra satın aldığın anahtarı girip etkinleştir. Sonra Storedan güncellemeye çalış. bunları doğru yapmadığın halde hata alırsın.

1. Uyarı Yüklü olan sistemin Kurtarma dvd'ni veya Kurulum dvd'ni takmanızı istiyor.
2. Uyarı Windows 8 için geçerli olmayan Bir anahtar girdiğinizi ve Yüklenemeyeceğini yazıyor.
Sonuç: Orj. Windows 8.0 yükleyin(Prewiev değil), Yükledikten sonra satın aldığın anahtarı girip etkinleştir. Sonra Storedan güncellemeye çalış. bunları doğru yapmadığın halde hata alırsın.
DVD bende değil NY'ta şu an ve geçerli bir anahtarım var.
Microsoft Türkiye nin live chat i ile görüşme yaptım biz çözüm bulamıyoruz Amerika ile olanla görüşün dediler, Amerika ile görüştüm Türkiye ile görüşün dediler. Şaka mıdır bu ?

:) Herhangi birinden(Microsoft ile görüştüklerinden) veya msdn çıkışlı İngilizce Microsoft 8 bul (anahtarı ingilizce aldı isen) Sonra boot edip onunla kendi anahtarınla kur ve 8.1'e güncelle(Storedan)
Şaka değildir olanları tam anlatamadığından yönlendirmişlerdir.

:) Herhangi birinden(Microsoft ile görüştüklerinden) veya msdn çıkışlı İngilizce Microsoft 8 bul (anahtarı ingilizce aldı isen) Sonra boot edip onunla kendi anahtarınla kur ve 8.1'e güncelle(Storedan)
Şaka değildir olanları tam anlatamadığından yönlendirmişlerdir.

Ingilizcem diyelim ki yetersiz geldi ki öyle bir ihtimal düşük ama diyelim ki geldi, Türkiye niye yardım edemiyor söyleyebilir misin onlar neyini anlatamayacak Türkçe konuşurken ? Sana çıkışmam yok yanlış anlama.
Az önce dediğini yaptım, kurdum 8'i fakat fakat kendi anahtarımı kabul etmiyor. Bu anahtar ile bu ürüne kuramazsınız, dvd nizi veya başka bir aygıtı kullanın , veya windows setup kullanarak yapın diyor. Windows setup ta aynı saçmalığı söylüyor ben ne yapayım..

Edit : Amerika Microsoft ile gereksiz 55 dakikalık bir konuşma yaptım. Bana dedikleri ise şu:
Size ISO dosyasını veremeyiz ancak back up medyası satın almanız gerekli.

Aranızda bana internetten windows 8 indirebilmem için kullanabileceğim product key verebilecek biri varsa mutlu olurum. Yoksa çok saçma bir şekilde satın aldığım işletim sistemini kullanamayacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dediğim gibi :) ingilizce olması gerekli aldığınız key ülkeye göre olduğu için Her windows 8 sürümünde kabul etmiyor. Amerika ile görüşüp Keyinizi Türkiye için değişim yapmalarını söyle OEM anahtar almadı isen. Kısaca bunu çözecek olanlar microsoft sizin sadece yapabileceğiniz ingilizce sürüm indirip denemek olmaz ise mcrosoft yardım etmesi lazım. Paranı geri iade edebiliyorlarsa et geri gönder, burdan yeni key alırsın.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı