Windows 8.1 Lenovo G500 Format Atamıyorum

Walter

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar bugün lenovo g500 laptop aldım. Pcyi eşim kullanacak windows 8 ile arası yok elimde usb'ye hazırlanmış windows 7 ultimate 64 bit işletim sistemi ve ürün kodum var 7 kurmak istiyorum ama maalesef bios'da dvd usb gibi boot etme araçlarını göremiyorum. Araştırdım çözümünü bulamadım acilen yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba hocam. Öncelikle yeni aldığınız bilgisayarınız hayırlı olsun. Bende de aynı sorun vardı ve aynı PC'yi kullanıyoruz. Büyük bir ihtimalle bios güncel değil. Çünkü yeni almışsınız ve güncellemediniz. Öncelikle bios'u güncelleyin. Sonra usb belleğinizi usb 2.0 portuna takın. Sonra UEFİ olan kurulum'u diğer seçenek seçin. Ben böyle kurdum ama tabii ki UEFİ her zaman daha sağlıklı ve daha iyi. @Recep Baltaş hocam eğer bir çözüm varsa hem arkadaş hem de ben yararlaniyim.

Teşekkürler hocam ama şu an başka bir sorunlar karşı karşıyayım kendi içindeki uefi boot menusunde 3 secenek var 2sı calısmıyor wındows boot managera gırdım pcye bır seyler oldu. Sureklı guncellenıyor deyıp reset atıyor belkı 25 kere oldu sureklı reset atıyor, guncellıyor pc. Bır sorun mu olustu acaba ?

Bu arada dedıgınız gıbı f12den yaptım bu olayı.

Bu bir sorun değil. Büyük bir ihtimalle ethernet boot menüsünü açtınız. Bilgisayarı açarken küçük reset tuşu var. Bilgisayarın güç tuşunun hemen yanında. Oradan bios'a girin. Sonra UEFİ olan seçeneği diğer seçenek yapın ve kaydedin. Bilgisayar kapandıktan sonra tekrar o tuşa basarak açın. Oradan boot menüsüne girin. Orada zaten usb belleğiniz'in ismi görünecektir. Usb 2.0'a takmayı unutmayın. :)

Windows 8 de kal bence. Windows 7 baştan başa sorun. Disk şuan korumalı. Usb tanıtsan bile yükleme yapamazsın. GPARTED ve UNIVERSAL USB INSTALLER bu programlarla korumayı kaldırabilirsin. Bunlar hakkında internet ten bilgi al.

Ayrıca eğer Windows 8 kurulu ise sakın format atmayı düşünmeyin. Zaten atamazsınız. GPT sorunu flan çıkıcak. Sonra recovery bölümünü flan silersiniz. Siz böyle kalın. Çünkü zaten sistemin bütün parçaları Windows 7 desteği yok.

İkinize de teşekkürler arkadaşlar windows 7 olayından şimdilik vazgeçtik ama en azından recover menüsü kullanarak pcyi sıfırlamam lazım çok fazla gereksiz program yüklemiş evdekiler.

Fabrika ayarına dönmem için tam ne gerek f12ye basıp oradan windows boot manager çalıştır yapıyorum ama direk pc acılıyor başka bir çözümü var mıdır ?

Tamam buldum sanırım küçük tuşa basınca system recovery cıktı.

Hocam, öncelikle o programlar Lenovo'nun kendine has programlar. Eğer recovery ile sıfırlarsanız yine aynı programlar kurulacak. Siz en iyisi o programları tek tek kaldırın. Ama kaldırmanızı tavsiye etmiyorum. Ayrıca format için bilgisayar kapalı ilek o küçük tuşa basın. Sonra orada ''Sytem Recovery'' yazam bölüme girin. Sonra next next diyerek bilgisayarınızı ilk günki gibi yapabilirsiniz. Ayrıca dediklerim oldusa bir mesaj atın beni merakta bırakmayın. :)

Hocam ilgilendiginiz icin cok tesekkur ederim demek ıstedıgım kendıne has programlar harıc oyun vs programlar vardı tek tek ugrasmamak ıcın fabrıka ayarına getirmek ıstedim ama yapıyorum su an. Takıldıgım tek konu pc 2 ıngılızce secenek cıktı hangısı tamamen sıfırlıyor 1. mı 2. mı ?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı