Windows 8.1 format atmadan nasıl Windows 10'a yükseltilir?

Topcuklu_Araba

Decapat
Daha fazla  
Windows 10'a yükseltme yapmak istiyorum ama ne yaparsam illa ki bir hata alıyorum. Bunun formatsız bir yolu yok mudur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yükseltme yapmanı önermem her zaman temiz kurulum :)
Flash bellek yoksa da NT6 HDD ile yükleyebilirsin Windows'u.

Son düzenleyen: Moderatör:
Temiz kurulum ile Windows 10 yüklemesi yaparsanız, Windows 8.1 ürün anahtarını kullanarak Windows 10'u etkinleştirebilirsiniz veya mevcut (etkinleştirilmiş) 8.1 sistem üzerinden (yükleme medyası vasıtasıyla) Windows 10'a ücretsiz sürüm yükseltmesi yapabilirsiniz. Windows 8.1 (single league/home) sürümü, Windows 10 (single/home) sürüme; Windows 8.1 Pro sürümü, Windows 10 Pro sürüme ücretsiz yükseltme sağlanır.

@Topcuklu_Araba evet, yapman mümkün. Windows 10 ISO dosyasını indir ve "sources" klasörü içerisinden setup.exe yönetici olarak çalıştır. 👍

"Sources" klasörü içerisinden setup.exe yönetici olarak çalıştırmayıp, direkt ISO dosyasını açtığın an önüne çıkan setup.exe ile açarsan çok yüksek ihtimal hata alırsın. O yüzden, "sources" klasörü içerisinden setup.exe yönetici olarak çalıştır ve kur. Bu kadar. :)

Lisans anahtarı isterse, bunlardan bir tanesini girebilirsin. Microsoft'un kendi orijinal verdiği lisans anahtarları. Asla Windows'u etkinleştirmek için değil, sadece o lisans kısmını geçmek ve deneme sürümünü başlatmak içindir.

Kod:
Windows 10 Home: TX9XD-98N7V-6WMQ6-BX7FG-H8Q99.
Windows 10 Pro: VK7JG-NPHTM-C97JM-9MPGT-3V66T.
Windows 10 Enterprise: NPPR9-FWDCX-D2C8J-H872K-2YT43.

Son düzenleme:
@Topcuklu_Araba evet, yapman mümkün. Windows 10 ISO dosyasını indir ve "sources" klasörü içerisinden setup.exe yönetici olarak çalıştır. 👍

"Sources" klasörü içerisinden setup.exe yönetici olarak çalıştırmayıp, direkt ISO dosyasını açtığın an önüne çıkan setup.exe ile açarsan çok yüksek ihtimal hata alırsın. O yüzden, "sources" klasörü içerisinden setup.exe yönetici olarak çalıştır ve kur. Bu kadar. :)

Orada da hata alıyorum maalesef :(

Windows 10'a yükseltme yapmak istiyorum ama ne yaparsam illaki bir hata alıyorum. Bunun formatsız bir yolu yok mudur?

Öncelikle sana Windows önermem, Linux öneririm. Ama illaki Windows 10 diyorsan:
Adım 1 --> Buraya tıklayarak Windows 10 yardımcısını indirin.
Adım 2 --> Dosyayı açın.
Adım 3 --> Kendinize uygun seçenekleri seçin.

Not: Kurulum 3-4 saat sürebilir. Bu disk doluluğuna bağlıdır.
Not 2: Eğer sisteminiz düşükse Windows 10'da kasmalar ve donmalar yaşabilirsiniz. En az 4 GB RAM'iniz olsun. 128 GB harddiskiniz olsun. SSD olursa tadından yenmez.
Not 3: Windows lisans anahtasın yoksa Tech Worm YouTube kanalından etkinleştirebilirsin. Ama önermem tabii ki :) Bence deneme sürümü kullan ya da satın al. Paran yoksa da riskli ama bazı sitelerde Windows 10 ürün anahtarları satılıyor. Ama bunu da önermem.

Temiz kurulum ile Windows 10 yüklemesi yaparsanız, Windows 8.1 ürün anahtarını kullanarak Windows 10'u etkinleştirebilirsiniz veya mevcut (etkinleştirilmiş) 8.1 sistem üzerinden (yükleme medyası vasıtasıyla) Windows 10'a ücretsiz sürüm yükseltmesi yapabilirsiniz. Windows 8.1 (Single league/home) sürümü, Windows 10 (single/home) sürüme; Windows 8.1 Pro sürümü, Windows 10 Pro sürüme ücretsiz yükseltme sağlanır.

Anladım teşekkürler Windows 10 Single Language'e yükseltiyorum o zaman.

Hata almaman gerekiyor. Sources klasörünü denedin mi?

Evet denedim istersen ekran görüntüsü atabilirim.

Öncelikle sana Windows önermem, Linux öneririm. Ama illaki Windows 10 diyorsan:
Adım 1 --> Buraya tıklayarak Windows 10 yardımcısını indirin.
Adım 2 --> dosyayı açın.
Adım 3 --> kendinize uygun seçenekleri seçin.

not: Kurulum 3-4 saat sürebilir. Bu disk doluluğuna bağlıdır.
Not 2: Eğer sisteminiz düşükse Windows 10'da kasmalar ve donmalar yaşabilirsiniz. En az 4 GB RAM'iniz olsun. 128 GB harddiskiniz olsun. SSD olursa tadından yenmez.
Not 3: Windows lisans anahtasın yoksa tech worm YouTube kanalından etkinleştirebilirsin. Ama önermem tabii ki :) bence deneme sürümü kullan ya da satın al. Paran yoksa da riskli ama bazı sitelerde Windows 10 ürün anahtarları satılıyor. Ama bunu da önermem.

Ve buradan da hata aldım :(

Geri
Yukarı