Windows 8.1 FPS düşüklüğü sorunu

CasperS

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Ben çok fazla oyun oynayan birisiyim ve Windows 8.1'in bana yaptıkalarından bıktım. Mesela CS:GO'dayım, normalce oynuyorum en son ayarlar 200 FPS dalan alıyorum. Sonra bi anda 10 FPS'ye düşüyor. Hemen görev yöneticisini açıyorum. %100 disk kullanımı ne saydırmışımdır. Birtek CS:GO da olsa yine bir şey demeyeceğim. Battlefield 4 Batlefield 3 GTA 5 çok rahat oynarken bi anda %100 disk. Bu forumdaki çözümü uyguladım. En az 4 virüs programıyla taradım. Kaspersky, AVG Defrag yaptım, yine aynı sonuç. Minecraftta bile FPS düşüyor. Fakat sistem gereksinimi az olduğu için 4 5 FPS farketmiyorum. Artık hepsini bırakıp Minecraft mı oynayayım? Bıktım sundan. Eğer çözüm bulamazsanız format atamam. 1 Terabyte oyun var. Nerdeyse çözüm olmazsa da Windows 10'u beklemekten baska çarem kalmadı. :S

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunun IS iel alasksı yok, kullandığın disk çok yavaş veya bozuk. SSD kullanacaksın bu tür sorunlar istemiyorsan.
Windows 10 geçtim 1 2 gün önce şuan hiçbir problemim yok o kadar avg yle kasperskyle tarama yapmıştım ama şuan herşey düzgün çalışıyor scannow yapmamıştım windows 8 de dosyalardan olabilir diye düşünüyorum ama sorunum düzeldi yinede sağolun

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı