Windows 8.1 görev yöneticisi Windows işlemleri nasıl olmalı?

Abrams

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Şimdi benim sorum şöyle, görev yöneticisinde bulunan Windows işlemleri kısmındaki "hizmet ana bilgisayarlarının" RAM, CPU ve bellek durumları nasıl olması gerektiğini arıyorum. Superfetch (hızlı getirme) diye bir şey var Windows'un, bu normalden daha fazla mı yoksa normal olarak mı RAM kullandığını çözemedim. Yaklaşık 40-50 MB civarında RAM tüketiyor, önceden bilgisayarda 4 GB RAM varken sıkıntı yaratıyordu 16 GB olduğu için artık pek koymuyor ama bu programın yanlış mı yoksa doğru mu çalıştığını çözebilmiş değilim. Windows 8.1 işletim sistemine sahip birisi bana görev yöneticisinden Windows işlemleri kısmının SS'sini atabilirse çok güzel olur.

Görev Yöneticisi.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm bilmiyorum ama 4 GB RAM varken RAM ve Disk kullanım oranları ne kadardı?Bende kurmak istiyorum.

Çözüm bilmiyorum ama 4 GB RAM varken RAM ve Disk kullanım oranları ne kadardı?Bende kurmak istiyorum.
Sistem boştayken önceden o hizmet ana bilgisayarlarında ram kullanımı 30-40 aralığındaydı, sonradan bir şey oldu Hızlı Getirme ve Windows Update özelliği fazla ram kullanmaya başladı, bu 4 GB RAM takılıyken sürüyordu 16 GB taktıktan sonra yine aynı, ve daha 2 gün önce format attım sorun hala düzelmedi artık ellemeyeceğim zaten 16 GB RAM bana yetiyor da artıyor bırakalım kullansın kafasına göre max 4 GB kullanıyorum zaten

Sistem boştayken önceden o hizmet ana bilgisayarlarında RAM kullanımı 30-40 aralığındaydı, sonradan bir şey oldu Hızlı Getirme ve Windows Update özelliği fazla RAM kullanmaya başladı, bu 4 GB RAM takılıyken sürüyordu 16 GB taktıktan sonra yine aynı, ve daha 2 gün önce format attım sorun hala düzelmedi artık ellemeyeceğim zaten 16 GB RAM bana yetiyor da artıyor bırakalım kullansın kafasına göre Max 4 GB kullanıyorum zaten.

Ben bazi uygulamalari kapattim mesela Defender gibi bazi modülleri falanda onlari kapattim boşta 0 kullaniyor artik.

Geri
Yukarı