Windows 8.1 GPT Korumalı Disk Hatası ve Diskleri Silmeden Format Atma

enes yeşer

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle merhaba, çok büyük bir sıkıntım var. Lenovo laptop'ıma format atacaktım yalnız kendi kendine format atma özelliği var dediler, ben de onu yaparsam komple verilerim silinir. CD'den format atayım dedim, BIOS ayarlarını değiştirdim lenovo'nun kendi oluşturduğu küçük diskleri sildim. Sadece Windows'un kurulu oldugu disk ve resimlerini olduğu D diski kaldı, yalnız C diskini Windows yükle dediğim zaman GPT korumalı disk uyarısı geliyor ve format atamıyorum. Sonra nette araştırdım, GPT korumasını diskten kaldırmak için tüm diskleri silmek filan gerekiyormuş ama ben diskleri silemem, resimler var D diskimde. Sadece C diskindeki GPT korumasını kaldırıp format atamam mı? Lütfen yardım edin, çok zor durumdayım. Recep Abi'den destek bekliyorum.

Yani arkadaşlar içinde Windows olmayan diskimi biçimlendirmeden GPT'den MBR'ye geçirmeliyim ya da Windows nasıl kurulabilirse kurulumda içindeki resimleri alayım başka bir şey istemiyorum. Laptop garantili, bu yüzden içini açıp HDD'yi çıkartamıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı