Windows 8.1 Güncellemesini Mağazada Bulamamak

Dogukanburda

Hectopat
Evet arkadaşlar Windows 8'i bu forumdan indirmiştim. MSDN sürümü idi. Windows 8.1 güncellemesini gördüm Microsoft'un sitesinde ve indirmeye çalıştım. "ms-windows-store:WindowsUpgrade?ocid=GA8-1_O_WOL_DIS_Buy_81Update_Light_01" bağlantısı ile Metro arayüzündeki Mağaza'ya yönlendiriyor. Ama Mağaza açıldığında güncelleştirmeyi bulamıyoruz.
Windows 8'den Windows 8.1'e güncelleştirme - Microsoft Windows
Bu sayfayı okudum ve Güncelleştirmeyi neden Mağaza'da bulamıyorum? yazısı dikkatimi çekti. Sorun sadece bende olmadığını anladım. O bağlantı da beni bu sayfaya götürdü.
Güncelleştirmeyi neden Mağaza'da bulamıyorum? - Microsoft Windows
Mağaza'dan alınan ücretsiz güncelleştirmeyi desteklemeyen Windows 8 sürümünü çalıştırıyor olabilirsiniz

Bazı Windows 8 sürümleri ücretsiz Windows 8.1 güncelleştirmesini desteklemez. Bunlar:

• Windows 8 Enterprise
  • KMS etkinleştirmesi kullanılarak kuruluşlar tarafından yüklenen Windows 8 Pro sürümleri
  • MSDN ISO kullanarak yüklenen ve birden fazla etkinleştirme anahtarı kullanılarak etkinleştirilen Windows 8 sürümleri

Bu sürümlerden birini çalıştırıyorsanız ücretsiz Windows 8.1 veya Windows RT 8.1 güncelleştirmesini Mağaza'dan yükleyemezsiniz.
Windows 8 sürümünü MSDN ISO kullanarak yüklediyseniz MSDN.'den benzer bir ISO kullanarak Windows 8.1yükleyebilirsiniz

Bu bölümden de anlaşılacağı gibi MSDN sürümünü kullandığım için çalıştıramadığmı anladım. Sonra forumda bu sayfayı buldum
https://www.technopat.net/forum/windows-8-1/29656-windows-8-1-rtm-turkce-indirme-baglantilari.html
Sanırım tek çaremiz 8.1 güncellemesini bu şekilde indirmek.

Eğer bi yanlış anladıysam konuyu düzeltin lütfen.

Hocam peki Windows 8 Enterprise sahipleri ücretsiz güncellemeyi daha sonra alabilecek mi? Windows 8 Enterprise lisansı ile Windows 8.1 sahibi olabilecek mi? bu konularda bi bilginiz var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı