Windows 8.1 güncellenmiyor

PCl -e yuvasından kasıt ne gerçekten anlamıyorum bu işlerden. gt 1030 ve rx 550 bakıyorum şuan alternatif olarak gt 730 da bakıyorum bi tık ucuz diye.
Arkadaşlar linux kullanmayı düşünmüyorum. 8.1 den memnunum ancak herkes win 10 tavsiye ediyor. Görülen o ki ssd olmadan win 10 kurmam yanlış olcak.
Windows 10 tavsiye edenler SSD'si olan arkadaşlar. HDD ile aldığım performansı görseniz aklınıza bile getirmezsiniz. SSD alana kadar Windows 8.1'de kalmanızı veya alternatif işletim sistemlerine bakmanızı öneririm.

Pcl -e yuvasından kasıt ne gerçekten anlamıyorum bu işlerden. GT 1030 ve RX 550 bakıyorum şu an alternatif olarak GT 730 da bakıyorum bir tık ucuz diye.
Arkadaşlar Linux kullanmayı düşünmüyorum. 8.1'den memnunum ancak herkes Win 10 tavsiye ediyor. Görülen o ki SSD olmadan Win 10 kurmam yanlış olacak.

Sıfır alacaksanız PSU değişmeden en fazla RX 550 veya GT 1030 alırsınız. Daha yükseklerinde PSU'dan kablo bağlamanız gerekebilir. PCI-E yuvası ekran kartını taktığınız yer.

Sıfır alacaksanız PSU değişmeden en fazla RX 550 veya GT 1030 alırsınız. Daha yükseklerinde PSU'dan kablo bağlamanız gerekebilir. PCI-E yuvası ekran kartını taktığınız yer.
yok zaten bütçem max rx 550 ve gt 1030 a yetiyor. Fazlasında ne gözüm var ne de bütçem. Sadece bazı arkadaşlarım bu 2 kartı taktığımda da yetmeyeceğini söyledi. O yüzden merak ettim. Bir de power de bir çok değer yazıyor. Output yazan değer 300 dü sanırım. Hangisi doğrusunu gösteriyor onu dahi bilmiyorum :)

Windows 10 tavsiye edenler SSD'si olan arkadaşlar. HDD ile aldığım performansı görseniz aklınıza bile getirmezsiniz. SSD alana kadar Windows 8.1'de kalmanızı veya alternatif işletim sistemlerine bakmanızı öneririm.

LTSC tarzı şeyleri önermez misiniz? Ben 3GB RAM ve HDD ile LTSC 64 Bit kullanıyorum 3 gündür. 0.8 GB RAM tüketimi var. Fakat Türkçe desteği olmadığı için farklı sürüme geçmek için araştırıyorum. W7 Ultimate 64 Bit vardı, hoparlör sürücüsü bile doğru dürüst çalışmıyordu. Teknolojiye ayak uydurmak ve oto sürücü desteği için Windows 10 geçmek istiyorum. En hafif ve Türkçe desteği olan mümkünse orijinal kaynaklı Windows 10 tavsiyesi arıyorum.

LTSC tarzı şeyleri önermez misiniz? Ben 3GB RAM ve HDD ile LTSC 64 Bit kullanıyorum 3 gündür. 0.8 GB RAM tüketimi var. Fakat Türkçe desteği olmadığı için farklı sürüme geçmek için araştırıyorum. W7 Ultimate 64 Bit vardı, hoparlör sürücüsü bile doğru dürüst çalışmıyordu. Teknolojiye ayak uydurmak ve oto sürücü desteği için Windows 10 geçmek istiyorum. En hafif ve Türkçe desteği olan mümkünse orijinal kaynaklı Windows 10 tavsiyesi arıyorum.
LTSC iyidir fakat seri numarası istiyor diye biliyorum. 90 gün ücretsiz kullanılabiliyordu sanırım.

@kartal190328 Buradan Windows 10'a geçiş yapabilirsiniz. Fakat bilgisayarınıza SSD almadan kullanmamanızı öneriyorum. Eğer HDD içinde bulunan verilerinizi Windows ile beraber nasıl SSD'ye aktarıldığını öğrenmek için bu videoya bakabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı