Windows 8.1 Kernel Security Check Failure Mavi Ekran Hatası

frknozkan026

Hectopat
Daha fazla  
Bugün itibariyle 2 adet 4 GB RAM alıp bilgisayarıma taktım. Bilgisayarım sorunsuz bir şekilde açıldı ve birkaç dakika sonra mavi ekran verdi. Yeniden başlattı vs vs ben 6 7 kere mavi ekran aldım. Kimi zaman ekran çok garipti hata kodu okunmuyordu kimi zaman ise okunuyordu. Okuduklarım şunlar: Kernel security check failure, System service exception (bu ilk mavi ekranımda çıkan kod ismi.), Kmode exception not handled. Bu hataları aldım. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Minidump:Minidump.rar
  • Anakart:Gigabyte GA-G41M Combo
  • İşlemci: Xeon x5460
  • RAM: Bir adet HyperX 4 GB 1600 MHz RAM bir adet 4 GB 1333 MHz Kingston (bilgisayarcıya gittiğimde bunları taktı ses etmedim bir sorun çıkar mı diye sorduğumda hayır dedi.)
  • Ekran kartı: R7 240 2 GB

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartım en fazla 1333 mhz desteklediği için ikisi de 1333 mhz çalışmaz mı? Başka insanların da görüşünü almak istiyorum açıkcası.
091318-21000-01.rar
Bu da bugün aldığım IRQL NOT LESS OR EQUAL mavi ekran hatası. Bu arada Windows'tan Bellek tanılama sayesinde belleklerimi kontrol ettim fakat bir sorun çıkmadı. Bios'u @Bios'la güncelledim.
Driverlarım güncel.
Bilgisayarcıma gittim ve bellekleri değiştirdik sanırım bir bellekte sorun varmış. Şu an sorunsuz çalışıyor teşekkürler konu kapanabilir.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı