Windows 8.1 laptop kapanmıyor!

Arslan Bek

Hectopat
Daha fazla  
Windows 8'den 8.1'e geçtim. Laptopu kapatmak istedim kapanmadı. Ekrandan tamamen görüntü gitti fakat hala çalışır vaziyetteydi. Bende power tuşuna basılı tutarak kapadım. 2, 3 defa denedim aynı sıkıntı. Ne yapmam lazım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Denetim Masası\Donanım ve Ses\Güç Seçenekleri\Sistem Ayarları
Bu ayarları istediğin gibi değiştirebilirsin.

Benim sıkıntım başlattan bilgisayarı normal bir şekilde kapatmak istediğimde bunun gerçekleşmemesi. Ekranda görüntü olmaması ve bilgisayarın hala çalışır vaziyette olması. Sanırım Windows 8.0 a geri dönüceğim :(

Upgrade yaptığından dolayı bu sorun olmuştur. Temiz kurulum yapabilirsin 8'e geri dönmek yerine.

Bir de 8.1'in de bütün güncelleştirmelerini yaptın mı? Ayrıca yonga seti sürücüsünü de overall komutu ile yüklemende fayda var.

Merhaba, yavaş kapanma sorunu windows hizmetlerinin geç kapanmasından kaynaklanabilir.
Bende de bi aralar böyle bir sorun vardı, şu şekilde çözdüm.

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control]

"WaitToKillServiceTimeout"="100"

Kalın yazdığım yazıları not defterine yapıştırıp .reg uzantılı olarak kaydedip çalıştır. Denemende fayda var.

bu sorunu yapmasının asıl nedeni Arkadaşlar Laptopunuzun Anakart ına monteli olan Grafik yongasını güncelledikten sonra oluyor bu..
bende Dell laptop var " intel grafic family " ile ilgili bir güncelleme yaptım ondan sonra mallaştı.. ;)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı