Çözüldü Windows 8.1 sistem kapanmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

prrodigyy

Kilopat
Daha fazla  
Yan bilgisayarım Windows 8'di. Kardeşim kullanırken bir anda kapandı ve bir daha açılmadı. Ben de format attım fakat Windows'un kendi sitesinde 8'in ISO dosyası olmadığından 8.1'i indirdim. Bu sorun eskiden de vardı, 8.1 yapınca kapanmıyordu. Bu yüzden format atıp Windows 8'e döndürmüştüm. Fakat bu sefer döndürmek istemiyorum. Sorun şöyle oluyor; kapat tuşuna tıkladıktan sonra ekrana "kapatılıyor" geliyor ve yanında yuvarlak dönüyor. Bir süre sonra o yuvarlak donuyor, hiçbir şey olmuyor. Yazı ekranda kalıyor. Mecburen güç tuşundan kapatmak zorunda kalıyorum(yeniden başlatma işleminde de aynı olay oluyor). Nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Zaten format atma çözümünü uygulamışsın, Windows 8 gibi problemli bir işletim sisteminden kurtul ve temiz bir Windows 10 kurulumu yap.

Sonra aynı problemler devam ederse yeniden değerlendirilebilir.
Hızlı başlatı devre dışı bırak ve ME sürücüsünü yükleyip dene.

Bunu denedim, olmadı.

Buradaki çözümü denediniz mi?

Fotoğraflar bende gözükmüyordu.
Zaten format atma çözümünü uygulamışsın, Windows 8 gibi problemli bir işletim sisteminden kurtul ve temiz bir Windows 10 kurulumu yap.

Sonra aynı problemler devam ederse yeniden değerlendirilebilir.

Arkadaşın dediği kafama yattı, Win10 kurdum ve sorunum çözüldü.

Teşekkürler arkadaşlar, iyi forumlar :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı