Windows 8.1 lisansı 11'e aktarılabilir mi?

437935

Hectopat
Makaleler
1
Aklımda bir fikir var. Bende olan Windows 8.1 OEM lisansı ile Windows 10'a yükseltme yapsam, sonra da Windows 11 tam olarak çıkış yaptığında 10'dan 11'e yükseltsem nasıl bir sonuç alırım? Sadece merak ettim. İşlemcim büyük ihtimalle desteklemeyecek ama bir ihtimal diyerek soruyorum.

İtlik işe yarayacak o zaman <random>.
Hocam isterseniz konu'da yazdığınızı da yapabilirsiniz, benimki Microsoft hesabımda Windwos 10 lisansı olduğu için otomatik olarak etkinleştirmişti. Windows 8.1 ve 7 lisansını denemedim ama Microsoft'un öyle açıkladığını hatırlıyorum.

Hocam isterseniz Konu'da yazdığınızı da yapabilirsiniz, benimki Microsoft hesabımda Windows 10 lisansı olduğu için otomatik olarak etkinleştirmişti. Windows 8.1 ve 7 lisansını denemedim ama Microsoft'un öyle açıkladığını hatırlıyorum.

BIOS OEM key olduğu için yükseltme yerine temiz kurulum yapınca etkinleşirse iyi olur.

BIOS OEM key olduğu için yükseltme yerine temiz kurulum yapınca etkinleşirse iyi olur.
He BIOS OEM ise iş biraz değişebilir. Eğer hali hazırda etkinleştirilmiş bir Windows 8.1'iniz varsa onu Windows 10'a upgrade edip Microsoft hesabınıza giriş yapın. Daha sonra Windows 10'da insider'ı etkinleştirip Windows 11 güncellemesini indirin.

He BIOS OEM ise iş biraz değişebilir. Eğer halihazırda etkinleştirilmiş bir Windows 8.1'iniz varsa onu Windows 10'a upgrade edip Microsoft hesabınıza giriş yapın. Daha sonra Windows 10'da Insider'ı etkinleştirip Windows 11 güncellemesini indirin.

Zaten şimdi olsa da kullanmam. Tam olarak çıkış yaptığında kullanacağım. GTA V'yi boşu boşuna tekrar indirmek istemiyorum :D.

Yeni konular

Geri
Yukarı