Windows 8.1 Metro Uygulamaları açılmıyor

• Konuyu başlatan Xen
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 15
  • Görüntüleme 19B
Bak kardeşim bilip bilmeden konuşmassan sevinirim !

1- Ekran kartını güncellemiyorsunuz? Nereden biliyorsun güncellemediğimi ? Her hafta ekran kartı için tarama yapıyorum kendi sitesinden(nvidia) GÜNCEL

2-Virüs Sokuyorsunuz. Bak bilgisayarımı her hafta Norton 360(orjinal) taratıyorum ve virüslü bir dosya varsa siliyorum.

3-Ayarları kurcalıyorsunuz. Şu ana kadar görünüm veya ona benzer ayarlar haricinde dokunmadım bile neyin kafasındasın vallahi anlamış değilim.

4-Aktivatör kullanıyorsunuz. Windows 8 orjinaldi aldığımda daha sonra zaten 8.1 e yükselttim.

Ve senin o önerdiğin windowsgun eklentisini denedim olmadı. Bulabildiğim tüm çözüm yollarını denedim OLMADI. Yardımcı olmaya çalışırsın anlarımda bilip bilmeden konuşmaz isen memnun olurum.

Aynı sorunları bende yaşadım malesef C'ye format attım düzeldi. Windows 8.1 e güncellemıyorum bilgisayarı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam, konunun açılmasının üzerinden yaklaşık 1 yıl geçmiş ancak tam bir cevap veren olmamış. Bu sorun beni de uğraştırdı bugün ve sonunda çözebildim, aynı sıkıntıyı yaşayanlar görebilsin diye yazıyorum.(Technopat yani insanlar bakar.)
1 aylık aradan sonra bilgisayarımı açtığımda gördüğüm ilk şey biriken güncellemeler oldu. Güncellemeleri yaparken bir uygulama indirmek için mağazaya girmek istedim ancak karşıma şöyle bir yazı çıktı. "Mağazaya bağlanılamadı. Buna, sunucudaki bir sorun veya ağ bağlantısının zaman aşımına uğraması neden olmuş olabilir. Lütfen birkaç dakika bekleyin ve yeniden deneyin. (0x80072efd)". Biraz araştırınca karşıma pek çok şey çıktı. Özellikle türkçe forumlarda çoğu kişi güncellemeyi önermişti. Güncellemem bittikten sonra tekrar denedim olmadı. Bu arada skype'a girdim ancak onda da benzer bir hatayla karşılaştım. Sonra metro arayüzündeki diğer uygulamaları girmeyi denedim kamera bile çalışmadı ve hepsinde ağ sorunuyla karşı karşıya kaldım, halbuki internet bağlantımda sıkıntı yoktu. Ardından Sorunlu veya Çalışmayan Başlangıç Ekranı Uygulamaları (Metro/Modern Uygulamalar) Çözüm Rehberienpedi-Windows 8 diye geniş bir çözüm rehberi buldum. 22 adımdan dördüncüsü bendeki sorunun kaynağı olabilirdi. Bu arada İExplorer'a girdim ve internete ulaşamayınca hatanın proxy olduğundan emin oldum. Böyle basit bir şey beni saatlerce uğraştırmıştı, kendime küfürler eşliğinde şunları yaptım:

1- İExplorer'a girdim.
2- Araçlar'dan İnternet seçeneklerine tıkladım.
3- Bağlantılar sekmesinde yerel ağ ayarlarını buldum.
4- "Yerel ağınız için proxy sunucu kullanın." cümlesinin başındaki tiki nefretle kaldırdım(ki bu tik saatlerdir kafayı yememe neden olmuştu.)

Değneğin dokunuşuyla her şey normale döndü. Şunu da eklemek isterim ki hata kodu gerçekten önemli çünkü herkesin problemi aynı değil, ancak e-posta, skype gibi uygulamalarda bu hata kodunu bulamayabilirsiniz ben mağazaya girince buldum. Bu da bana bir ders oldu, size tavsiyem sorunun ne olduğunu tam olarak anlamadan(yani hata kodunu ya da kaynağını bulmadan) çözüme gitmek için uğraşmayın ya da format at, baştan yükle, virüs vardır bilmemne gibi baştan savma şeyler yazarak bana dokunmayan yılan bin yaşasıncılık, her koyun kendi bacağından asılırcılık yapanlara kulak asmayın, yoksa benim gibi saatlerce forum forum dolaşır yanlış çözümleri dener olmayınca sinirlenir, ardından kafanıza dank edince de kendinize küfretmek zorunda kalırsınız.

Ben en sonunda dayanamayıp format atmıştım sonra 8.1 yükledim o aradan beri hiç bir sıkıntı olmadı umarım da olmaz daha.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı