Windows 8.1 Microsoft Store çalışmıyor

Gökhan Kutbay

Femtopat
Daha fazla  
Microsoft Store'a girdiğim zaman aşağadaki gibi hata alıyorum. Bunun çözümü nedir?

Dosya Ekleri

• 20210531_215700.jpg
    20210531_215700.jpg
    95,2 KB · Görüntüleme: 70
Format atmadan önce girmiştim ama geçenlerde format attım şimdi denediğimdi yine aynı sorun var.
hocam cmd'yi yönetici olarak açıp şu komutu girmeyi deneyeceğim inşallah olur olmazsa yarını beklicez

powershell -ExecutionPolicy Unrestricted Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $Env:SystemRoot\WinStore\AppxManifest.XML
hocam cmd'yi yönetici olarak açıp şu komutu girmeyi deneyeceğim inşallah olur olmazsa yarını beklicez

powershell -ExecutionPolicy Unrestricted Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $Env:SystemRoot\WinStore\AppxManifest.XML
hocam işe yaramıyor. yarını bekliyeceğiz :(

Son düzenleme:
Elinizde mevcut olan işletim sistemini format atar gibi başlatarak. Sistem onarım işlemlerini yapmanız mantıklı olabilir. Ya da, Shift tuşuna basılı tutarak PC'i yeniden başlatın gelişmiş seçeneklere girerek onarım konsolu üzerinden. Onarım yönergeleriyle düzeltme yapmaya çalışın. Diğer önerimde, sistem geri yükleme yolunu deneyerek, mağazanın çalıştığı geri bir zaman PC'inizi geri yükleme yaparak işlemi yapın. Son olarak da başlat çalıştırdan, CMD terminal menüsünü açıp SFC /scannow komutuyla sistem dosya durum kontrollerini analiz ederek işlemleri bu şekilde de yapabilirsiniz. Sorunlar çözülebilir bu noktada. Kolay gelsin.

Ben başarılı olamadım, fakat sende olabilir. Denediğim çözüm yöntemleri:

• Saati eşitledim, veya farklı saat dilimlerine alıp denedim.
  • Komut İstemi' ni yönetici olarak çalıştırıp wsreset.exe yazdım.
  • Komut İstemi' ni yönetici olarak çalıştırıp wscollect.exe yazdım.
  • DNS önbelleğini sıfırladım.
  • DNS' i sıfırladım.
  • DNS' i (8.8.8.8 DNS1), (8.8.4.4 DNS2) yaptım.

Elinizde mevcut olan işletim sistemini format atar gibi başlatarak. Sistem onarım işlemlerini yapmanız mantıklı olabilir. Ya da, Shift tuşuna basılı tutarak PC'i yeniden başlatın gelişmiş seçeneklere girerek onarım konsolu üzerinden. Onarım yönergeleriyle düzeltme yapmaya çalışın. Diğer önerimde, sistem geri yükleme yolunu deneyerek, mağazanın çalıştığı geri bir zaman PC'inizi geri yükleme yaparak işlemi yapın. Son olarak da başlat çalıştırdan, CMD terminal menüsünü açıp SFC /scannow komutuyla sistem dosya durum kontrollerini analiz ederek işlemleri bu şekilde de yapabilirsiniz. Sorunlar çözülebilir bu noktada. Kolay gelsin.
hocam denedim olmuyor.
Ben başarılı olamadım, fakat sende olabilir. Denediğim çözüm yöntemleri:

• Saati eşitledim, veya farklı saat dilimlerine alıp denedim.
  • Komut İstemi' ni yönetici olarak çalıştırıp wsreset.exe yazdım.
  • Komut İstemi' ni yönetici olarak çalıştırıp wscollect.exe yazdım.
  • DNS önbelleğini sıfırladım.
  • DNS' i sıfırladım.
  • DNS' i (8.8.8.8 DNS1), (8.8.4.4 DNS2) yaptım.
buda olmuyor
Bugün son kez bir gireyim dedim ve enteresan bir şekilde girdi. hayret :)

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (1).png
    Ekran Görüntüsü (1).png
    652,5 KB · Görüntüleme: 41
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı