Windows 8.1 Nasıl Tam Performans Alınır?

TW ile sistemi kontrol ettiğimde rootkit ve ciddi zararlılar mevcuttu, güvenlik yazılımını kurulumunu da engelliyordu. Driverları güncellemek veya yüklemek istediğinde ise mevcut sürücü ayarını bozmakta idi. Genel anlamda rootkit ve tehditleri temizledik. Optimizasyon yapılandırmasını yapıp aktif bakım yapacak uygulama kuruldu.

En son kurduğum güvenlik yazılımı yapılandıması kaldı, uygun zamanda gerekli ayarlarını da yaparsak performans sorunu yaşayacağını sanmam.

@THE_MILLER Hocam TW ile sistemi yapılandırmadan sonra performans artı ama yine eskisi gibi değil. Siz sistemi yapılandırmadan öncekinden çok daha iyi ama yine bir dosyaya tıklıyorum bazen hemen geliyor çoğu zaman geç geliyor. Önceden de sistem açıldığından yani masaüstü geldikten 1-2 saniye sonra bilgisayar kendine geliyordu. Fakat virüs ile çok daha kötü oldu yapılandırmadan sonra biraz daha iyileşti ama Windows 8.1 farkını göremedim. Bunu çözümü var mı? Daha ilerisi olmaz mı?

"Health" kısmına girince 2. resimdeki gibi oldu. Sadece "OK" yazıyor.

upload_2014-9-1_21-51-30.png

upload_2014-9-1_21-52-31.png

Hdd'niz sağlam.

1) http://www2.gmer.net/gmer.zip buradan Gmer’i indirin. Zipten masaüstüne çıkartın. Açık olan tüm uygulamalarınızı kapatın (antivirus, güvenlik duvarı da dahil). İnternet bağlantınızı kesin. GMER dosyasına sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırın. Uyarı verdiğinde "yes" de geç. Sağ taraftaki tüm kutucuklar tiki işaretli olsun. Tüm sürücüleri seçin. Bu ayarlamanın ardından "Scan"a basın. Tarama bittiğinde "Save"ye basarak raporu kaydedip ve buraya ekleyin.

2) GetSystemİnfo Rapor Oluşturma Resimli Anlatım | Technopat Sosyal ilgili raporu ekleyin.

3) Herdprotect txt Raporu Oluşturma (Resimli anlatım) | Technopat Sosyal İlgili raporu ekleyin.

4) Bilgisayarında yavaşlık olduğunda Core Temp iligli yazılımla ısı değerlerini kontrol edip screen veya not alıp burada belirtin.

Merhaba arkadaşlar, Windows 8.1'i 27 gündür kullanıyorum. 2 gün öncesine kadar hiç sorun yoktu ama şimdi bilgisayarda kasmalar yaşanıyor. Sürücülerim güncel, Windows güncellermelerim hepsi tamam. Peki sorun ne? 2 Gün önce virüs programının süresi bitti. Acaba virüs mü? Var. Youtube'dan video izlerken bile fan hızlı çalışmaya başladı fakat bugün kasmalar ve ısınma sorunları çok azaldı. Termal macun yenilemesi 6 ay kadar önce yapıldı. Cevaplarınızı bekliyorum...
Merhaba arkadaşım benim fikrimce Microsoft güncellemeyi beceremiyor. Benimde guncelleme ile başıma neler gelmedi neler? Şimdi ne güncelliyorum ne birşey mis gibi çalışıyor:D

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı