Çözüldü Windows 8.1 OEM lisansı birden iptal oldu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
2
Öncelikle hepinize merhaba, sorunum başlıkta belirttiğim gibi ben bu bilgisayarı aldıgımda Windows 8.1 OEM Key ile süresiz(sınırsız) lisanslanmıştı. Ben bir ara (minimum 10 kez formatlamışımdır geçiş formatı) Windows 8.1 - 10 arasında geçiş yaptım, ve en sonunda HDD kulandıgım için 8.1'e karar kıldım lakin bu sefer Windows etkinleştirme hatası alıyorum. Ayarlarda Windows etkinleştire tıklayınca oradaki ayrıntıya göre hata kodu: 0xC004C008 (etkinleştirme sunucusu ürün anahtarı kilidinin açılma sınırını aştığını bildirdi.), Ben CMD'den "slmgr /dli" ile kontrol ettiğimde ise alttaki resim ortaya çıkıyor, internetten araştırıyorum OEM anakart değiştirmediğin sürece sınırsız etkinleştirmeye sahip. İşin komik tarafı Windows 8.1 etkinleştiremiyorum ama Windows 10'a geçince etkinleştiriliyor ürün anahtarı sınırsız şekilde. Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.

Ekran Alıntısı.PNG

Çözüm
Win + R tuşlarına bas sonra "slui 4" yaz (Tırnak yok). Sonra sana bir yükleme kimliği verecektir. Onay Kimliğini almak için şu linke git ve "7 Digits" tuşuna tıkla ve Yükleme kimliğini gir.
"How many computers you have installed, with this copy of software?" uyarısı gelirse 1 yaz, sonra onay kimliğini verecektir.

Not :

Eğer "Unfortunately, we cannot complete this transaction as our records do not recognize this as a valid product." hatası gelirse keyiniz tamamiyle patlamış demektir.

veya

“Oh Dear! Let’s get you to one of our Answer Desk agents for help.” hatası gelirse bir Microsoft temsilcisiyle konuşman lazım. Eğer böyle bir hata gelirse ben senin yerine temsilciyi arayabilirim ve sana onay kimliğini verebilirim. Ama bana yükleme kimliğini vermen lazım tabi ki.
OEM key süresiz lisans değildir, 6 ay kullanım süresi bulunur, sadece retail lisans süresizdir.

Artı -2 Eksi
Lisansını yükseltmişsin neden etkinleştirilmiyor diyorsun. Windows 8.1 lisansın 10'a geçmiş işte.

Ben daha öncelerden de Windows 10'a geçip Windows 8.1'e döndüm (minimum 10 kez), internetten araştırdığımda lisans yükseltmesi gibi bir olay yokmuş.

OEM Key süresiz lisans değildir, 6 ay kullanım süresi bulunur, sadece Retail lisans süresizdir.

8 senedir kullanıyorum? Lisans süresi sınırsız diyordu slmgr'den kontrol ettiğimde.

OEM key süresiz lisans değildir, 6 ay kullanım süresi bulunur, sadece retail lisans süresizdir.

OEM key süresiz lisansdır, retailde süresizdir.

Ben daha öncelerden de Windows 10a geçip Windows 8.1e döndüm(min 10 kez) internetten araştırdığımda lisans yükseltmesi gibi bir olay yokmuş.

Bende Windows 7'den 10'a yükseltme yapmıştım, ama ikisinide etkinleştirebiliyordum.

OEM Key süresiz lisansdır, Retail'de süresizdir.

Bende Windows 7'den 10'a yükseltme yapmıştım, ama ikisini de etkinleştirebiliyordum.

Bende de bu son formatımda sıkıntı çıktı etkinleştirilemiyor diyor üstte belirtim zaten hata kodunu, kısacası Microsoft'un Windows 10u öne çıkarma politikası ama düzeltmem lazım bence 8.1 best.
OEM lisansınız muhtemelen patlamış.
oem lisans benim bildiğim anakart değişene kadar gidiyor, süresiz keyin patlamasıda içimi burktu :(

Bende de bu son formatımda sıkıntı çıktı etkinleştirilemiyor diyor üstte belirtim zaten hata kodunu, kısacası Microsoft'un Windows 10u öne çıkarma politikası ama düzeltmem lazım bence 8.1 best.

OEM lisans benim bildiğim anakart değişene kadar gidiyor, süresiz Key'in patlamasıda içimi burktu :(

Bir yerde okumuştum şimdi aklıma geldi, aynı Key'i iki farklı işletim sisteminde kullanılıpta farkedilirse banlanıyormuş galiba. Sizinde iki işletim sistemindede aynı Key'i kullandığınızı fark ettiler galiba.

Win + R tuşlarına bas sonra "slui 4" yaz (Tırnak yok). Sonra sana bir yükleme kimliği verecektir. Onay Kimliğini almak için şu linke git ve "7 Digits" tuşuna tıkla ve Yükleme kimliğini gir.
"How many computers you have installed, with this copy of software?" uyarısı gelirse 1 yaz, sonra onay kimliğini verecektir.

Not :

Eğer "Unfortunately, we cannot complete this transaction as our records do not recognize this as a valid product." hatası gelirse keyiniz tamamiyle patlamış demektir.

veya

“Oh Dear! Let’s get you to one of our Answer Desk agents for help.” hatası gelirse bir Microsoft temsilcisiyle konuşman lazım. Eğer böyle bir hata gelirse ben senin yerine temsilciyi arayabilirim ve sana onay kimliğini verebilirim. Ama bana yükleme kimliğini vermen lazım tabi ki.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı