Windows 8.1 Pro Format sonrası proplem

IMTurkish

Hectopat
Selamun aleyküm arkadaşlar. Başlıkta belirtiğim gibi bilgisayarıma giren virüs ve trojanlardan dolayı format atma zorunda kaldım. Format atmasam da oyunlarda kasma oluyordu. Bilgisayarıma format atmadan 5 saat önce utorrent indirmiştim ve kurarken bana explorer için yandex elementi kurmak istiyomusunuz diye sorusordu. Ben de tik atıp geçtim. Sorun burda deyil ama bilgisayarıma format attıktan sonra direk internet explorer gelir. Ben de sürücüleri indirmek için internete girince explorer in bir anda yandex olduğunu gördüm ve bundan ötürü format atmama rağmen yandex in pc dem nasıl gitmedi şaşırdım. Ben de Technopat yazayım dedim.

Ve tedirgin etmedi değil. Virüsler silinmiş midir silinmemiş midir merak ettim + görev yöneticisinde "Antimalware Service Executable" nin ram kullanımı bazen 50m,40m,39m oluyor. Sebebi nedir ? Hepsi formattan sonra oldu. Daha önce format attığımda dikkat etmedim, şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Antimalware servis windowsun kendi defender servisidir. Korkulacak bir şey yok. Bende de aynı durum vardı. Şimdi kaspersky 2014 kullanıyorum. Bunu yükledikten sonra Antimalware'ın ram ve cpu sömürme olayı kalktı. Çünkü kaspersky windows defenderın çalışmasını ele geçirdi. Şimdi her şeyi kaspersky üzerinden yönetebiliyorum. Ama senin bir ayar yapmana gerek yok.

Öte yandan yandexten korkma o sadece bir eklenti. İnternet explorer açarak o eklentiyi devredışı bırakmak mümkün. Zaten program ekle/kaldırda yandex elements diye gözükür oradan da kaldırma işlemini basitçe yapabilirsin. Bunun da hiçbir zararı yoktur.

Windows 8.1 seni virüslere karşı korur. Öyle ki crackli oyunları açarken bile uyarı veren bir sistem var. Bu arada windows update üzerinden gelen tüm güncellemeleri mutlaka kurmalısın. ;)

Ayrıca windows.old klasörü oluştu ise virüslü dosyalar orada olabilir. Disk temizlemeyi kullanarak sistem dosyalarını temizleme seçeneği yardımıyla eski windows dosyalarını silebilirsin.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı