Windows 8.1 Pro vs Windows 10 Pro

Fikotakya

Hectopat
Windows 10 Pro kullanıyorum şu an ama RAM 7,47 kullanılabilir diyor Windows 8.1 Pro ise 8 GB RAM kullanılabilir diyor hangisi oyunlarda daha yüksek performans verir.

Oynadım oyunlar.
•Cs GO.
•Valorant

PC özellikleri.
İşlemci: AMD A10-4600M 3.2GHz 4 çekirdek.
Ekran kartı: 7660G.
RAM: 2x4=8

Şuan 4 GB RAM ile Windows 10 Home kullanıyorum ve HDD var SSD yok sistemde. Bundan önce 1 yıl kadar Windows 8.1 Pro kullandım, CS:GO ve Valorant da FPS iyiydi kasma takılma yoktu. Windows 10 Home geçtim CS:GO aynı ama Valorant da FPS iyi ancak takılma çok oluyordu. İlk oyun tamam dedim dayandım ama 2. oyun da da devam ediyordu takılmalar. Windows 10 geçiyorsan sisteminde SSD yoksa Valorant da oyun takılabilir. Ama 8 GB RAM var diyorsun belki takılmayada bilir bilemiyorum. Dene ve gör.

Rica ederim ama konuya yazan hocalarıma beğeni atarsanız daha iyi olur.

Tamam.
Şu an 4 GB RAM ile Windows 10 Home kullanıyorum ve HDD var SSD yok sistemde. Bundan önce 1 yıl kadar Windows 8.1 Pro kullandım, CS:GO ve Valorant da FPS iyiydi kasma takılma yoktu. Windows 10 Home geçtim CS:GO aynı ama Valorant da FPS iyi ancak takılma çok oluyordu. İlk oyun tamam dedim dayandım ama 2. oyun da da devam ediyordu takılmalar. Windows 10 geçiyorsan sisteminde SSD yoksa Valorant da oyun takılabilir. Ama 8 GB RAM var diyorsun belki takılmayadabilir bilemiyorum. Dene ve gör.

Fps oranların artış veya düşüş var mıydı?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı