Windows 8.1 Reboot and Select Proper Boot Device

Özet olarak benim kendi topladığım Gamer PC'de (sistemim aşağıda yazılı) orijinal Windows 8.1 kurulu. PC'de durduk yere, mavi ekran hatası olarak bilinen "Windows hata ile karşılaştı çözümler aranıyor, windows yeniden başlatılacak..." hatasıyla karşılaşıyorum. Normalde bu herkesde olan bir durum fakat bende PC kendini yeniden başlattığında ''Reboot and Select proper Boot device or insert boot media in selected Boot device and press a key'' hatası alıyorum. Çözüm olarak PC'yi düğmeden kapatıyorum ve tekrardan açıyorum. Sorun için kalıcı çözüm önerilerinizi bekliyorum..

Ve ayrıca şunuda belirtmemde fayda olduğunu düşündüm: Benim USB 2.0 portlarına örneğin; klavye taktığımda klavye arada tepki vermiyor. Aynı şey taktığım joystick içinde geçerli, maç esnasında bi anda tepki vermiyor sonra tekrar geri geliyor ama bu ikisinide 3.0 portlarına taktığımda hiçbir sorun olmuyor ve şuanda da mecbur ikiside 3.0 portlarına takılı.

2 aydır çözüm bulunamadı lütfen biri yardım etsin.
  • Anakart : M5A97 R2.0 AMD 970/SB950 AM3+ DDR3 2133MHz (O.C.) USB 3.0 SATA 3.0 Anakart
  • İşlemci : AMD FX X8 8320 Soket AM3+ 3.5GHz 16MB Cache 125W 32nm İşlemci
  • RAM : 8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1600MHz CL9 1.5V Dual Kit Ram
  • Ekran Kartı : MSI GTX770 TwinFrozr Gaming OC GDDR5 2GB 256Bit Nvidi GeForce DX11.1 Ekran Kartı
  • İşletim Sistemi : Windows 8.1 SL - 64 Bit

Sata kablosunu değiş ve her mavi ekran verdiğinde C - windows - minidump klasörü içindekileri paylaş. Joystick kullanma temiz format at ve joystick ve harici aygıt kullanma, ekran kartını çıkart mavi ekran gelmez ise 1 hafta sonra ekran kartını tak ve güncel sürücüyü yükle.

Sata kablosunu değiş ve her mavi ekran verdiğinde C - windows - minidump klasörü içindekileri paylaş. Joystick kullanma temiz format at ve joystick ve harici aygıt kullanma, ekran kartını çıkart mavi ekran gelmez ise 1 hafta sonra ekran kartını tak ve güncel sürücüyü yükle.

İlk olarak dediğim gibi Minidump klasörü görünmüyor. Ayrıca sata koblosunu değiştirmekle uğraşmak, format atmakla uğraşmamak ve ekran kartını 1 hafta kullanmamak yerine Vatan Bilgisayara servise verip 3-5 gün sonra alsam daha mantıklı olur mu sizce ?

Vatan Bilgisayara servise verip 3-5 gün sonra alsam daha mantıklı olur mu sizce ?
Deneyebilirsin ancak hem çözüleceğindne hemde dediklerimden daha uzun süre sonuç alamayacağındna sen bilirsin. Dene istersen.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı