Windows 8.1 Reboot and Select Proper Boot Device

Bilgisayarı 1 ay önce topladım HDD'de sorun olması imkansız değil mi ?
Yazdıklarımızdan sadece HDtune taramasını çıkarıyorsan daha konu uzar gider. İyice herkesin dediğini oku, anla ve uygula sonuçları ver.
İsterse 1 gün olsun ne fark eder?

Merhaba Arkadaşlar,

Benim pc'de windows 8.1 kurulu. Pc kasmaya başlayınca üzgünüz windows hata ile karşılaştı çözümler aranıyor, windows yeniden başlatılacak diyer. Yeniden başlattığında ise ''Reboot and Select proper Boot device or insert boot media in selected Boot device andpress a key'' hatası alıyorum. Çözüm olarak pc yi düğmeden kapıyorum ve terardan açıyorum. Bunun kalıcı bir çözümü var mı ?

Bu benimde başıma geldi iki şey olmuş olabilir:
1-) Sistemin çökmüştür, (Format at)
2-) Harddisk'in yanmıştır. (Yenisini almak zorundasın)

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşım sen senin dediğini yapmamı istiyorsun anladım ama benim bios güncellerken sorunum var, hatta sana açtığım konuyu veriyim bak :) ASUS M5A97 R20 Security verification failed hatası | Technopat Sosyal
Hayır arkdaşım benim yazdığımı iyi anlamanı istiyorum. Yazımda herkes için yazdığımı kaç kere belirttim. Bios güncellerken uyarı almanın sebebi yanlış anakart modelini vermendir. Aida64 ile modeli öğren ve kasayı açıp modeli doğrula.

Hayır arkdaşım benim yazdığımı iyi anlamanı istiyorum. Yazımda herkes için yazdığımı kaç kere belirttim. Bios güncellerken uyarı almanın sebebi yanlış anakart modelini vermendir. Aida64 ile modeli öğren ve kasayı açıp modeli doğrula.

Topladığım bilgisayarın anakartının modelini bilemeyecek miyim? Ama yinede Aida64'ü indirip bakacağım.

Buyur.

Bu da HD Tune testim.

Bu benimde başıma geldi iki şey olmuş olabilir:
1-) Sistemin çökmüştür, (Format at)
2-) Harddisk'in yanmıştır. (Yenisini almak zorundasın)

Kardeşim windows'un orjinal diyorum lütfen mesaj kasmak için saçma sapan yorumlar atmayın.

Adsız.png

Adsız2.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı