Windows 8.1 Sınama Modu Kapatma

demirdemir

Decapat
Forumda araştırdım ama bulamadım. Sertifikası olmayan bir ürünü yükledim, sistemi yeniden başlattığımda "Sınama Modu" ile açıldı. Yazılımın dll dosyasına sağ tuş sertifika yükleden yüklemiş olsam da sınama modu kaybolmadı. Sonra biraz araştırdım. Aşağıdaki yöntemi buldum. Uyguladım. Windows açılış yapmadı. Sistem tanılama yapılıyor deyip düzeltilemedi ibaresi ile sistem çalışmaz oldu.

"Sınama modu" kapatıldığında Windows 8.1'e ne yapıyor da çalışmaz hale getiriyor?
Velev ki sorunu halledemedim diyelim! Sınama modunda çalışmaya devam etsem bana ne zararı olur? Yani o PC'de güncelleme yapıyorum sadece 24 saat açık oyun güncellemeleri otomatik yapsın diye tutuyorum.
(Anakart GA-B360M D2V. Bu arada yabancı bir sayfa da okumuştum, BIOS secure boot kapatmak gerekiyormuş. Sınama Modu etkilediği için yazıyordu. Onu da kapattım)

Şimdiden fikri olup da cevap verenlere teşekkür ederim.
Saygılarımla.

Windows 8'de bu sorunu el ile gidermek için şu adımları izleyin:
  1. Sağ taraftan içeri doğru çekin, Ara'ya tıklayın veya dokunun, sonra da cmd yazın. Alternatif olarak, Başlat ekranında cmd yazın.
  2. Arama sonuçlarında, Komut İstemi'ne dokunup basılı tutun veya bu seçeneğe sağ tıklayın. Ekranın alt kısmında görünen menüde Yönetici olarak çalıştır komutunu seçin.

Not Kullanıcı Hesabı Denetimi penceresinde bir istem görüntülenirse Evet'e dokunun veya tıklayın.
  3. Komut İstemi penceresine aşağıdaki komutu yazın ve Enter tuşuna basın:

bcdedit -set TESTSIGNING OFF
  4. İşlemin onaylandığını gördükten sonra Komut İstemi penceresini kapatın.
  5. Kaydedilmemiş çalışmalarınızı kaydedin ve sonra da bilgisayarı yeniden başlatın.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı