Windows 8.1 sistemi Windows 10'a yükseltme

O zaman senin kullandığın harddiskte veya sistemde bir sorun var. Bende Windows 10'la birlikte farklı harddiskler kullandım hiçte bahsedildiği gibi bir yavaşlama ile karşılaşmadım. SSD tabii ki daha iyi performans verir ama HDD'yi külliyen kötülemek olmaz.

Güncel değilse Windows'unuz konuşup yanlış bilgilendirmeyin.

O zaman senin kullandığın harddiskte veya sistemde bir sorun var. Bende Windows 10'la birlikte farklı harddiskler kullandım hiçte bahsedildiği gibi bir yavaşlama ile karşılaşmadım. SSD tabii ki daha iyi performans verir ama HDD'yi külliyen kötülemek olmaz.

Peki ben Windows 10 Pro mu yükseltiyim yoksa Windows Home Single Language'ye mi yükseltirsem daha iyi bir performans alabilirim.

Kullandığım Windows güncel, gerilim yaratma.

Yaratmıyorum. Doğru olanı söylüyorum Windows 10 HDD'ler için uygun değil 2.ci disk olarak kullanılabilir ama 1.ci disk olarak kesinlikle SSD tavsiyemdir Pcm'de belli bir oranda hızlanma var.
Peki ben Windows 10 Pro mu yükseltiyim yoksa Windows Home Single Language'ye mi yükseltirsem daha iyi bir performans alabilirim.

İkisi de aynı aralarında performans farkı yok sana tavsiyem Home indir RAM kullanımı az.

Yaratmıyorum. Doğru olanı söylüyorum Windows 10 HDD'ler için uygun değil 2.ci disk olarak kullanılabilir ama 1.ci disk olarak kesinlikle SSD tavsiyemdir Pcm'de belli bir oranda hızlanma var.

İkisi de aynı aralarında performans farkı yok sana tavsiyem Home indir RAM kullanımı az.

Peki Microsoft'un kendi sitesinden indirme sihirbazından Windows 10 Home indirebilir miyim bir de etkinleştirme istermi benim bilgisayarımda orijinal Windows 8.1 Single Language var.

HDD ile Windows 10 son sürüm kullanıyorum herhangi bir yavaşlama yok fakat benim HDD 7200 RPM seninki laptop olduğundan 5400 RPM olabilir. SSD takviyesi yapabilirsen kesinlikle Windows 10 kurmalısın. Windows 8.1'de kalabilirsin şu an (eğer senin HDD 5400 RPM ise).

HDD ile Windows 10 son sürüm kullanıyorum herhangi bir yavaşlama yok fakat benim HDD 7200 RPM seninki laptop olduğundan 5400 RPM olabilir. SSD takviyesi yapabilirsen kesinlikle Windows 10 kurmalısın. Windows 8.1'de kalabilirsin şu an (eğer senin HDD 5400 RPM ise).

Evet benim HDD 5400 RPM fakat C diskinde 180GB'lık bir yer var o bilgisayarın kendi içimi yoksa o bir SSD mi bilmiyorum.

Bilgisayarınızda 1 TB HDD var sanırım ve o 180 GB HDD'deki boş yer. Bilgisayarıma sağ tıkladıktan sonra yönete tıklar mısınız? Açılan menüde de Disk Yönetimine tıklayıp buraya ekran görüntüsünü atar mısınız?

Bilgisayarınızda 1 TB HDD var sanırım ve o 180 GB HDD'deki boş yer. Bilgisayarıma sağ tıkladıktan sonra yönete tıklar mısınız? Açılan menüde de disk yönetimine tıklayıp buraya ekran görüntüsünü atar mısınız?

Buyurun.

Dosya Ekleri

• hasss.PNG
    hasss.PNG
    41,9 KB · Görüntüleme: 26
Sisteminizde SSD olduğunu düşünmüyorum. Dediğim gibi SSD takviyesi yaptıktan sonra Windows 10 kurarsanız daha iyi sonuç alırsınız. Bilgisayarınızdaki CD ROM'u kullanmıyorsanız çok sık (ki zaten CD ROM ile işi olan çok az insan var) CD ROM kısmına 2.5" HDD kutusu alırsınız. SSD'yi de şu an takılı olan HDD yerine takarsınız. Bu sayede Hem HDD'yi depolama olarak kullanırsınız hem de SSD hızıyla Windows 10 kullanırsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı