Windows 8.1 siyah ekranda kaldı

Cicenes35

Hectopat
Makaleler
3
Fare ile oynayınca geliyor ama ortaya gidiyor tekrar bu komudu denedim bilgisayarımda bozuk dosyalar buldu yeniden başlat dedi artık bu arada kaldım CTRL Shift Windows'ta çalışmıyor komut bu.
İşletim sistemi Windows 8.1
Celeron B830 2.nesil
256 GB SSD.
4 GB RAM.

SFC /scannow

Dosya Ekleri

• IMG_20231106_153618.jpg
    IMG_20231106_153618.jpg
    237,2 KB · Görüntüleme: 37
Bu tür olaylarda hatayı arama süresi ile yeniden yükleme süreleri kıyaslamak en doğrusu ama tabii ki kullandığınız program - dosyalar konusu da önemli.

Girebiliyor iseniz safemode ile açmaya çalışın.
Ekranın siyah olmasından bahsediyorsunuz ama BIOS logo vsden sonra OS loading kısmı mı bilemiyorum şu an için.

Önemli dosya programlar var ise live bir ISO ile (Windows/Linux) dosyalarınızı yedekleyip base bir ISO ile sistemi yeniden kurmak daha net çözüm olabilir.

Mod ISO çok uzun yıllar kullanmış biri olarak, hardware sağlamlığını da test etmek açısından base bir ISO ile kurulum daha net cevap verecektir.

Bu linkten indirmeyi deneyebilirsiniz.

Ama öncelik var ise kurtarılması gereken dosya ve programlar, onları taşımanız.

Neler sorun olabilir?
Klasik driver sorunu, disk partion sorunu, disk yapısal sorunları, virüs vb sorunlar en son aşamada. Virüsler OS'u öldürmeyi pek sevmez.

Bu tür olaylarda hatayı arama süresi ile yeniden yükleme süreleri kıyaslamak en doğrusu ama tabii ki kullandığınız program - dosyalar konusu da önemli.

Girebiliyor iseniz safemode ile açmaya çalışın.
Ekranın siyah olmasından bahsediyorsunuz ama BIOS logo vsden sonra OS loading kısmı mı bilemiyorum şu an için.

Önemli dosya programlar var ise live bir ISO ile (Windows/Linux) dosyalarınızı yedekleyip base bir ISO ile sistemi yeniden kurmak daha net çözüm olabilir.

Mod ISO çok uzun yıllar kullanmış biri olarak, hardware sağlamlığını da test etmek açısından base bir ISO ile kurulum daha net cevap verecektir.

Bu linkten indirmeyi deneyebilirsiniz.

Ama öncelik var ise kurtarılması gereken dosya ve programlar, onları taşımanız.

Neler sorun olabilir?
Klasik driver sorunu, disk partion sorunu, disk yapısal sorunları, virüs vb sorunlar en son aşamada. Virüsler OS'u öldürmeyi pek sevmez.

Hocam ama CMD'den bu komutu kullanınca öyle oldu her neyse kurtardım PC'yi CMD de bozuk dosya gördüğü için bir bahane buldum ve PC'ye format atacağım :) sistem geri yükleme yaptım tosun paşam :)

Hocam ama CMD'den bu komutu kullanınca öyle oldu her neyse kurtardım PC'yi CMD de bozuk dosya gördüğü için bir bahane buldum ve PC'ye format atacağım :) sistem geri yükleme yaptım tosun paşam :)

Eski bir tecrübemi paylaşayım.
Arkadaşın bilgisayarına Win8.1 yülüyordum. 24 saat geçmeden Windows SYS dosyaları kayboluyor ve sistem yapısal olarak bozuluyordu.
Önce kardeşine bahane bulduk. Kolaylıkla suçlu olabilir sonuçda. Neyse yeniden ve yeniden yüklemelerde sistem de kayıp olan dosyaları arayım dediğimde şaşırdım. Çünkü safe mode da bile size izin vermeyeceği dizin ve dosyalar kayıp idi.
Bu aşamada anladık ki bu bir insan veya virüs işi değil.
Disk yapısal sorunu.

Servise götürdü. Adam formatı atan hatalı atmış, Windows hatalı kurulmuş deyip yeniden formatlamış. Ertesi gün yine PC ile ona gidince bu sefer de disk bozuk demiş. 🙃

Suçluyu genelde en yakin insan da ararız. Mekanik veya elektronik arızaları suçlamak zor oluyor nedense 😎

Fare ile oynayınca geliyor ama ortaya gidiyor tekrar bu komudu denedim bilgisayarımda bozuk dosyalar buldu yeniden başlat dedi artık bu arada kaldım CTRL Shift Windows'ta çalışmıyor komut bu.
Celeron B830 2.nesil
256 GB SSD.
4 GB RAM.

SFC /scannow

Windows 10 Home SL yükleyin yakın zamanda 4 GB RAM daha eklerseniz mevcut işletim sisteminde bilgileriniz varsa çıkarıp başka bilgisayara takıp yedeklerinizi alın Windows 10 yükleyin.

Celeron B830 2.nesil
256 GB SSD.
4 GB RAM.

SFC /scannow

Arkadaşlar size bir bilgilendirme yapmak istiyorum. Windows 8.1 de güncelleme yapmadan önce sistem geri yükleme noktası oluşturun. Bir güncelleme probleme neden oluyor. Kendim de yaşadım. Sanal makinede test ettim onda da aynı hata.

Yeni konular

Geri
Yukarı