Windows 8.1 SL vs Windows 8.1 Pro Oyun Performansı

Koray Çelik

Kilopat
Daha fazla  
Bilgisayarıma özellik ekle kısmından 8.1 Pro sürümüne yükselttim. Fakat önceden aldığım oyun performansı çok düşük gibi geldi. Bir de bilgisayarın bakım zamanı geldi.

Sorun bakım yapmadığımdan dolayıdır diye düşünüyorum ama yinede sormak istedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Biliyorum fakat hayla kullanıcılardan yardım almak için kullanılabiliyor bu kısım Linux oyun için dizayn edilmemiş Windows gibi Windows daha çok oyun odaklı Win 10 benim pcde açılıyor ama HP Pavilion G6 Notebook Driverları yok :(

En çok oynan çoğu oyuna destek var ;) Küçük 1-2 liralik oyunların yapımcıları ilgilenmediği için onlara bir şey diyemiyeceğim.

En çok oynan çoğu oyuna destek var ;) Küçük 1-2 liralik oyunların yapımcıları ilgilenmediği için onlara bir şey diyemiyeceğim.

Destek kısmını demiyorum oyunlarda alınan fps değerleri aynı olmuyor. Windows'dan daha düşük oluyo FPS aynı MacBook gibi herşey güzel işlemci güçlü ekran kartı idare eder ama oyun'a gelince kasıyor.

@Koray Çelik ben oynadığım her oyunda ultra ayarlarla 8XMSAA da min 80 max 144 arası fps alıyorum ve gayet akıcı bir oyun deneyimi sunuyor.
Sistem: 1070/6700K/32 GB RAM
Monitör: 2K 144Hz

@Koray Çelik ben oynadığım her oyunda ultra ayarlarla 8XMSAA da min 80 max 144 arası fps alıyorum ve gayet akıcı bir oyun deneyimi sunuyor.
Sistem: 1070/6700K/32 GB RAM
Monitör: 2K 144Hz

Windows ve Linux Testlerine baktım Wndows 7-8 Fps önde ve sizin sistem gayet iyi sizin yüksek FPS almanız doğaldır.

Windows ve Linux Testlerine baktım Windows 7-8 Fps önde ve sizin sistem gayet iyi sizin yüksek FPS almanız doğaldır.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı