Windows 8.1 - Update 1 (KB2919355) Yüklenme Sorunu

Format atmak sorun değilde formattan sonra bir dünya program yüklemesi eziyet. Resmen yok mu bi çaresi bu işin? :mad:

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar; Recep abinin dediğin yöntemleri yaptım sonra tekrar denedim olmadı PC'yi baya kullandım sonra kapattım. (Bu arada Update bileşenlerini manuel olarak sıfırlamayı denedim.) Daha demin öylesine son bir şans diye girerek yükleye bastım ve yüklendi şu an da sorun olmadan PC'mi kullanabiliyorum fakat bir sorum olacak bir yerde 8.1 Update yaptıktan sonra Mağaza arayüzü güncelleniyor yazıyordu. Ben de öyle bir şey olmadı. Sorun bende mi ?

Bu güncellemede sorun yaşıyorsanız sisteminizin sadece tek hdd bölümü şeklinde olmasından olabilir. Hardisk'i 2 bölüme ayırıp bir de o şekilde deneyin arkadaşlar. Yani sisteminiz en az 2 bölümden oluşsun. C: ve D: gibi.

Temiz bir Format her şeye deva :D Programları da ben paket gibi bir şey yaptım Usb ye her ay da güncelledim içini. Bat dosyası dan sırayla çalıştırıyorum arada bende yemek falan yiyorum öyle :D Veya toplu program yükleme programı arayacağım şimdi bir bakalım...

Sisteminde çok fazla programı ve ayarı olanlar için Format kabustan başka bir şey değil :) Özellikle iş için kullanıyorsa makineyi tam bir kabus.

Sevgili Arkadaşlar bende çözüldü problem.

1. yönetici olarak komut sistemine girdim.
2. chkdsk c:/f/r/x komutunu girdim. C sürücüsü kullanımda olduğu için taramadı ama açılışta taraması için E (evet) seçyim. İngilizce Y (yes)
3. Bilgisayar açıldığında epey bir vakit tarama ve düzeltme yaptı. Yapadıysa eğer bilgisayar açıldığında tekra 1 ve 2 adımlarını uygulayın.
4. alttaki makaleyi uygulayın Windows Update 0x80073712 hatası - Microsoft Windows Yardımı
4a. yönetici olarak komut sistemine girdim.
4b. DISM.exe /Online /Cleanup-image /Scanhealth komutunu yazdım ve enterledim
4c. DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth komutunu yazdım ve enterledim
5. Güncelleştirmeleri denetle ile yükledim.

Hepiniz iyi günler.

Hala yok mu bunun bir çaresi format dışında arkadaşlar ?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı