Windows 8.1 usb belleğe nasıl kurulur?

aabbddss

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Dünya
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar benim elimde 16gb'lık bir usb bellek var, ben bu usb belleğe Windows 8.1 kurmak istiyorum nasıl yapabilirim? Yani bilgisayara usb belleği taktığımda Windows 8.1 olarak açılsın takmadığımda normal Windows 7 olarak açılsın.

Yanlış biliyorsun arkadaşım ben 8gb bellekten bile kuruyorum. İlk önce iso dosyası olarak kurulum dosyasını indireceksin. Sonra bu iso dosyalarını usb diske yazmak için programlar var onları kullanabilirsin ben "Windows 7 USB DVD Download Tool" kullanıyorum bu Win 8, Win 8.1 de de işe yarıyor.

Yanlış biliyorsun arkadaşım ben 8gb bellekten bile kuruyorum. İlk önce iso dosyası olarak kurulum dosyasını indireceksin. Sonra bu iso dosyalarını usb diske yazmak için programlar var onları kullanabilirsin ben "Windows 7 USB DVD Download Tool" kullanıyorum bu Win 8, Win 8.1 de de işe yarıyor.
Senin söylemeye çalıştığınla bu konu çok farklı yerlerde anlam olarak.

Senin söylemeye çalıştığınla bu konu çok farklı yerlerde anlam olarak.

Bence de farklı söylemiş. Biri direk sistemi kurma, diğeri ise usb den bootable bellek hazırlama.
Hiç denemedim ama normal kurulumda 16 GB'ı geçiyor sanırım sadece sistem. Ve bu nedenle 16 GB + bellek gerek. İmkan varsa HDD bulun derim. Zaten 64 gb 3.0 usb bellekler bile fiyatı nerdeyse 320 GB hdd taşınabilir fiyatına geliyor nerdeyse.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı