Windows 8.1, Windows 10 Rezerve

Ancestorblood

Hectopat
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
Arkadaşlar ben bir siteden Windows 8.1 Pro'yu iso dosyasıyla USB bellekle format atarak yüklemiştim ve yüklediğimde bilgisayarım kendiliğinden etkinleştirilmişti. Windows 10 için rezerve etmeye karar verdiğimde ise şu resimdeki görüntüyü gördüm. Acaba ben 29 Temmuz'da Windows 10'a geçtiğimde korsan Windows sürümlerinde olduğu gibi ekranımda koskaca korsandır yazısı mı olacak? Yoksa normal herkes gibi bende tam sürüm ve etkinleştirilmiş Windows 10'umun tadını mı çıkaracağım? Lütfen acil cevap verin. İyi forumlar...

r.png
Adsız.png

Daha önce korsan windowslarda rezerve edebileceğini okumuştum bundan dolayı endişeliyim :(

Sisteminizde orijinal Windows 7 veya Windows 8 lisansı mevcut değilse hiçbir şekilde legal geçiş yapamazsınız.
Sanırım windows' u edindiğiniz site kurulum medyasının içine etkinleştirme programı entegre etmiş. Yani yazılımınız korsan.
Resimdeki altı çizilmiş olan "kopyanızı" yazısı korsan olacak anlamına gelmiyor ve sizin gördüğünüz yazı herkes de yazıyor.

Off :( Peki yarın orjinal Windows 7 kursam hemen anında rezerve et yazısı çıkarmı?
Rezerve ikonu hemen çıkmayabilir. Elinizde orijinal lisans (key) var mı? Windows 10 piyasaya çıktıktan sonra geçiş yapmak için 1 yıl süreniz var. Orijinal windows lisansınız varsa kurun ve tüm güncellemeleri yükleyin.

Windows 7 CD'm var bilgisayar ile birlikte gelen orjinal lisanslı. Şimdi ben windows 7 kurup daha sonra ondan windows 10' a mı geçeceğim. Bu işi yarın yapacağım bana net bir öneri verin lütfen. :)

Windows kopyası derken şunu söylemek istiyor. Yani herkesin Windows'u kopya. Bu Microsoft'un yaptığı Windows işletim sistemini kullanıcılara satmasına deniyor. Orjinal bir key girdiğinde orjinal Windows'un oluyor ancak kullandıgın Windows kopyası. Sonuçta Microsoft dağıtıyor. Windows kopyası demek korsan demek değildir. Hani korsan kullandıgınızda "Bu Windows Kopyası Orjinal Değil" yazar ya. Öyle düşünün. Ama yinede Windows'un orjinal değilse Windows 10'a geçemezsin.

@kaspa 'ya katılıyorum.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı