Windows 8.1, Windows 10'a nasıl yükseltilir?

Bünyamin Kalkan

Hectopat
Yer
Elazığ/Ankara
Daha fazla  
Meslek
Turizm ve otel işletmeciliği
Öncelikle iyi günler arkadaşlar. Sorun şu: 2 ay önce bilgisayarı windows 8.1'den windows 10'a yükselttim.
Ancak dün recovery yapmam gerekti. Böylece sistem windows 8'e geri döndü, mağazadan 8.1'e güncelledim ve tüm güncelleştirmeleri kurdum. Hiç bir şekilde windows 10'a rezerve edin veya güncelleyin seçeneği çıkmadı.
Bunun üstüne microsoft'u aradım ve bana windows'10 yükleme medyası oluşturma adında bi program söylediler. İndirip açtım ve bu bilgisayarı şimdi yükset seçeneğini seçtim. İndirdi ve kurulum öncesi temizlik yapılıyor dedi. Sonra kendiliğinden kapandı. Kurulum başlar dedim fakat hiç bir tepki gelmeyince baştan başlattım bilgisayarı. Değişen bir şey olmadı. Windows orijinal olduğu için başka yöntem denemedim.
Şimdi windows 10'a nasıl yüksetme sağlayabilirim orijinalliği bozmadan? Bu konuda yardım ederseniz veya başınıza geldiyse ve nasıl çözülmesi gerektiği hakkında bilgi sahibi iseniz yardımınızı bekliyorum.
@MF
@Recep Baltaş

Son düzenleyen: Moderatör:
Uygun Windows 10'u USB'ye yazdırın ve o şekilde yükseltme işlemini yapın. Yani USB üzerinden yapın. Yükseltirken "hiçbir şey saklama" tarzı bir seçenek olması lazım. Onu seçtiğinizden emin olun.

Olayı çözdüm.
Windows 10 yükleme medyasından ''Bu bilgisayarı şimdi yükset'' seçeneğini seçiyoruz. Windows 10 indikten sonra program bütünlüğü denetleyip kapanıyor. Sonra biz windows'un kurulu olduğu sürücüye girip sırasıyla ''ESD sonrada Windows'' klasörünü açıyoruz. Windows klasörünün en altında bulunan ''setup'' seçeneğine tıkladığımız zaman Windows 10'u yüklemeye başlıyoruz.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı