Windows 8.1, Windows 7 Dual Boot Yapılırsa Windows 8.1 Bozulur Mu ?

Daha fazla  
Technopat'ın önermesi üzerine ve ayrıca en güncel Windows olan, Windows 8.1 kullanıyorum.

İlk bilgisayarımı aldığım zaman da içine Windows 7 vardı ve o günlere geri dönmek istiyorum. Tabi bunu yaparken de Windows 8.1 hasar almasını istemiyorum.

Amacım Windows 7 yükleyerek biraz nostalji yapmak. Bununda Windows 8.1 ile Dual Boot yaparak halledebilirim diye düşündüm.

Eğer Windows 7 ile Windows 8.1 Dual Boot yaparsam Windows 8.1 bozulur mu ? Stabilite hasar alır mı ?

Windows 8.1 ile Windows 7 Dual Boot yapmak mümkün mü ?

Not: 120 GB SSD kullanıyorum ve bunda Windows 8.1 var. Ek olarak 1 TB HDD var ve bunun bir bölümüne Windows 7 kuracağım, Dual Boot.

Dual boot için önce Windows 7 kurup sonrasında diskin başka bir bölümüne Windows 8 kurmanız gerekli ki başlangıçta seçim ekranı gelsin.
İçinde Windows 7 yüklü geldi dediğinize göre sanırım Windows 7'yi orijinal olarak satın almışsınız.
Windows 8'i de satın almadıysanız orijinal Windows 7'nizi tekrar kurup 29 Temmuzdan önce Windows 10'u ücretsiz rezerve edebilirsiniz.

Her zaman orijinal program kullanın!

Dual boot için önce Windows 7 kurup sonrasında diskin başka bir bölümüne Windows 8 kurmanız gerekli ki başlangıçta seçim ekranı gelsin.
Önceliğin bir önemi yok. Asıl önemli nokta Windows 8'in UEFI modda kurulup kurulmadığı. Eğer UEFI ise Dual Boot olayı unutulmalı.

Eğer Windows 7 ile Windows 8.1 Dual Boot yaparsam Windows 8.1 bozulur mu ? Stabilite hasar alır mı ?

Windows 8.1 ile Windows 7 Dual Boot yapmak mümkün mü ?

Not: 120 GB SSD kullanıyorum ve bunda Windows 8.1 var. Ek olarak 1 TB HDD var ve bunun bir bölümüne Windows 7 kuracağım, Dual Boot.

• Diğer diske kurarsanız herhangi bir hasar söz konusu olmaz. Stabilitede ise en ufak fark olmaz.
  • Windows 8.1 ile Windows 7 Dual Boot yapmak mümkün. Tabi öncesinde 7, sonra 8.1 kurmak daha kolay olur. Aksi takdirde EasyBCD ile de boot menüsü ayarlanabilir.

• Diğer diske kurarsanız herhangi bir hasar söz konusu olmaz. Stabilitede ise en ufak fark olmaz.
  • Windows 8.1 ile Windows 7 Dual Boot yapmak mümkün. Tabi öncesinde 7, sonra 8.1 kurmak daha kolay olur. Aksi takdirde EasyBCD ile de boot menüsü ayarlanabilir.

Windows 8.1 şu an kurulu. Bu demek oluyor ki Windows 7'yi daha sonra kurmak zorundayım. Bunun için de EasyBCD programını kullanmam gerekiyor anladığım kadarıyla.

Aynı bu şekilde arkadaşım yapmıştı. Daha sonra EasyBCD programını kullanarak durumun üstesinden gelmişti. Ancak Dual Boot ile Windows 8.1'e geçince, Windows'un bozulduğunu ve hiçbir dosyanın açılmadığını fark etti. Haliyle Format atmak zorunda kaldı.
Windows 8.1'in ise verdiği hatalar ise 'Windows dosyayı bulamıyor' gibi. Bir program açmaya çalıştığı zaman ise yine aynı hatayı alıyordu.

Ben de aynı şekilde yapsam Windows 8.1 bozulur diye korkuyorum. Sizce böyle bir şey mümkün mü ?

Sistemim UEFI değil.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı