Windows 8.1 x64 IDT High Definition Audio CODEC Ses Sorunu

Loyalty™

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba sevgili technopat üyeleri,

İlk olarak işletim sistemimin özellikleri;

İşletim Sistem;

Windows 8.1 Single Language 64 bit (6.3, Yapı 9600) (4 CPU) 2.50 Ghz @2.50 Ghz

Bilgisayar Marka;

HP Pavilion g6 Notebook

Bellek;

4096MB RAM

Sorun ise günlük bir şekilde laptop kullanıyorum. Sistem gayet hızlı fakat gereksiz dosyalar olduğunu düşünerek "Advanced Systemcare 9 Pro" indirdim. Bütün özelliklerini kullandım, ardından bilgisayarı yeniden başlattım. Youtube'da şarkı dinleyecekken sesin gelmediğini farkettim. Araç çubuğunda ses simgesi "Açık" gözüküyor. Aygıt Yöneticisinde ise "Sarı soru işaret"i gözükmüyor, yani orda da bir sorun olmadığını gördüm. Ses Driver'ini silip kendi bilgisayar üreticimin sitesinden (HP) Ses Driver'ini indirip güncelledim. Fakat sorun hala devam ediyor. Virüs taraması yaptım sorun bulunmadı, kayıt defterini bozulduğunu düşünerek, CMD sfc /scannow komutunu girdim onda ise "Windows Resource Protection found corrupt files but was unable to fix some of them.

Details are included in the CBS.Log windir\Logs\CBS\CBS.log. For example C:\Windows\Logs\CBS\CBS.log" hatası verdi.

Sorunu çözmek için ne yapmam gerekli, fikirleriniz şuan benim için hazine değerinde arkadaşlar.

Teşekkürler!

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı