Windows 8.1'de kapat tuşu ile bilgisayar kapanmıyor

Cihaz HDD'mi kullanıyor? Cihazın güç tuşuna fanların sesi kesilene kadar basılı tutun.

Kanka HDD kullanmıyor dokunmatik bilgisayarlardan SSD var yani içinde güç tuşuna basmak aklıma geldi tabiikide hatta kısadevre yapıp kapatmayı bile denedim olmuyor. Bir de fan yok bilgisayarda.

Vestel eski laptopum Windows 10'dan 8.1'e geçtim. Kapata tıkladım ama kapanmıyor. Siyah ekranda kaldı.

Denetim Masası'na gidin ve bu yolu izleyin "denetim Masası\Donanım ve Ses\Güç seçenekleri" girdiğinizde sol üstte "güç düğmelerinin yapacaklarını seçin" e basın. Aşağıdaki seçenekler sizde açılmayacaktır yukarıda "şu anda kullanılmayan ayarları değiştir" adında bir şey var ona tıklayın alttaki seçenekler açılacaktır. Seçeneklerde " hızlı başlatmayı aç" ve "hazırda beklet" seçeneklerinin tikini kaldırınız ve değişiklikleri kaydediniz deyin sorununuz çözülmüş olacaktır.

Denetim Masası'na gidin ve bu yolu izleyin "denetim Masası\Donanım ve Ses\Güç seçenekleri" girdiğinizde sol üstte "güç düğmelerinin yapacaklarını seçin" e basın. Aşağıdaki seçenekler sizde açılmayacaktır yukarıda "şu anda kullanılmayan ayarları değiştir" adında bir şey var ona tıklayın alttaki seçenekler açılacaktır. Seçeneklerde " hızlı başlatmayı aç" ve "hazırda beklet" seçeneklerinin tikini kaldırınız ve değişiklikleri kaydediniz deyin sorununuz çözülmüş olacaktır.
Kanka bilgisayar kapansa yapacağım kapanmıyor kaldı böyle.
Bilgisayarın kapanmadığını belirtmiş.

Yeni konular

Geri
Yukarı