Windows 8.1'den 10'a yükseltme

apesh1t

Megapat
Eski bir hazır marka laptop var ve hazır bir biçimde Windows 8.1 SL kurulu olarak gelmişti. Bu aralar format attım, attıktan sonra Windows 10'a yükseltecektim fakat ürün anahtarını kabul etmedi. Bunu nasıl çözebilirim?
Windows 10'a yükseltmek için orjinal Windows 8.1 SL ürün anahtarını kullanıyorum ama işe yaramıyor.

Windows 10 Home SL (Single Language) sürümünü kurduktan sonra 10586 yapısında değilseniz güncellemeleri alarak 10586 yapısına yükseltme yapın. 10586 yapısında olduğunuzdan emin olduktan sonra Ayarlar > Güncelleştirme > Etkinleştirme > Ürün Anahtarı değiştir bölümünden aynı bilgisayara ait Windows 8.1 SL ürün anahtarınızı girerek doğrudan sistemi etkinleştirebilirsiniz.

Windows 10 Home SL 10586 iso olarak indirmek için aşağıdaki Microsoft sitesine girebilirsiniz. Windows 10 Single Language Türkçe ve 64 seçeneklerini seçerek indirmeye başlayabilirsiniz.

microsoft.com/en-US/software-download/techbench

Temiz bir şekilde Windows 8.1 SL kurduktan sonra bilgisayarını internete bağla. Kendi kendine aktif olacaktır. Aktif olduktan sonra Windows 10 yükseltmesini ücretsiz bir şekilde yap. Yükseltme yaptığın için tekrardan key girmene gerek kalmayacak. Yükseltme işlemi bittikten sonra ise temiz bir şekilde Windows 10 kurarsın. Temiz kurulumdan sonra ise bilgisayarını tekrar internete bağladığında kendi kendine aktif olacak.

Ben kendi dizüstü bilgisayarımda aynı işlemleri Windows 8.1 yerine Windows 7 olarak yaptım.

Windows 8.1 SL temiz kurulum yaptım, driverları yükledim ve güncelledim fakat Windows 8.1 SL hala ürün anahtarı istiyor. Ürün anahtarını giriyorum kabul etmiyor.

Windows 8.1 SL temiz kurulum yaptım, driverları yükledim ve güncelledim fakat Windows 8.1 SL hala ürün anahtarı istiyor. Ürün anahtarını giriyorum kabul etmiyor.
Üretici firmayı arayıp ürün anahtarı iste. Ürün anahtarını dene eğer problem devam ederse onlara durumu anlat. Sana bir yol haritası çıkarsınlar. O işlemleri yap. Benim 7 senelik bilgisayarımda bile key anakarta entegre olmuşken senin kisi neden almadı anlamadım.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı