Windows 8.1'den Windows 10'a geçilirse uygulamalarda uyumsuzluk yaşanır mı?

RowIinq

Hectopat
Daha fazla  
Başlıkta da gördüğünüz gibi, Şu an da Windows 8.1 kullanıyorum ve Windows 10'a geçeceğim ancak dosyalarımın, oyunlarımın falan uyumsuzluk sorunu çıkarıp çıkarmayacağı konusunda şüpheliyim. Çünkü daha öncesinde yaptım ve programlarda sıkıntı yaşadım, Steam gibi uygulamalar ise kısayollarından açmaya çalıştığımda açılmıyordu.
Uygulamalar taşınabilir diskin içinde ama Windows dahili diskin içinde.

Yükseltme yapmak yerine dosylarınızı alıp 0 kurulum ile yapmanızı tavsiye ederiz ki zaten 0'dan kurmak yükseltmeye oranla daha hızlı oluyor.

Yükseltme yapmak yerine dosylarınızı alıp 0 kurulum ile yapmanızı tavsiye ederiz ki zaten 0'dan kurmak yükseltmeye oranla daha hızlı oluyor.
Taşınabilir diskin içinde bulunan Steamın içindeki GTA 5 gibi oyunlar silinir mi? Format esnasında taşınabilir diski kasadan çıkaracağım çünkü.

Zannımca bu tarz şeyler yaşanması normal. Çünkü sürüm değiştiriyorsunuz belirttiğiniz gibi. Benim de başıma geldi benzer bir durum. Çözümünü temiz kurulum yaparak buldum.

Hayır öyle herhangi bir sorun olmaz hocam
Teşekkür ederim. Son bir sorum olacaktı. 4 GB RAM var bilgisayarımda ve hangi LTSC sürümünü önerirsiniz?
Doğrudan 22H2 kullanmak istemiyorum RAM çok kullanıyor. Windows 8.1 de ise İnternet Explorer, Google Chrome ve Microsoft Edge gibi uygulamaların güncellemesi kesilmiş durumda. Bazı oyunlar ise bunların güncel olmasını istiyor.

Sadece format sonrasında Direct X gibi oyunlar için önemli olan driverları kurmayı unutmayın yeter yoksa açılmayabilir.

Teşekkür ederim. Son bir sorum olacaktı. 4 GB RAM var bilgisayarımda ve hangi LTSC sürümünü önerirsiniz?

LTSC sürümleri hakkında yeterli bilgim yok hocam bende geçmek istemiştim lakin lisanslamada sorun yaşadım isterseniz kendiniz sistemine göre hafifletilmiş bir ISO dosyası yapabilirsiniz NTLite ile.

Sadece format sonrasında Direct X gibi oyunlar için önemli olan driverları kurmayı unutmayın yeter yoksa açılmayabilir.
Hocam otomatik kurabilecek bir program var mıdır? Driver Booster gibi uygulamalar dışında tabii.
Açıkçası kurmaya eriniyorum bütün driverleri.

LTSC sürümleri hakkında yeterli bilgim yok hocam bende geçmek istemiştim lakin lisanslamada sorun yaşadım isterseniz kendiniz sistemine göre hafifletilmiş bir ISO dosyası yapabilirsiniz NTLite ile.
Nasıl yapacağım?

Yeni konular

Geri
Yukarı