Windows 8.1'den Windows 10'a Geçmek

Spectacooler

Hectopat
Merhaba arkadaşlar 4 sene önce aldığım ve Windows 8.1 yüklü olarak gelen Lenovo laptopuma temiz bir format atmak ve Windows'un sitesinden indirdiğim Windows 10'u kurmak istiyorum, 2 sene önce de ücretsiz Windows 10 yükseltme ile beraber Windows 10'a yükseltmiştim fakat bir süre sonra tekrar Windows 8.1'e recoverlamıştım. Aklıma takılan soru şu ki Windows 10'u kurduktan sonra aktivasyon konusunda herhangi bir sıkıntı yaşar mıyım? Yoksa yeni bir Windows mu almam gerekir? 😥

Son düzenleyen: Moderatör:
Peki format sırasında aktivasyon anahtar kodunu girmem gerekir mi yoksa o ekranı atlayınca kendisi aktive olur mu?Çünkü anahtar kodumu bilmiyorum
Anahtar soracaktır. Orda ürün anahtarım yok deyip geçin. Format işlemi tamamlandıktan sonra otomatik olarak Windows aktive olacaktır.

Uzun zamandır temiz format atmıyorum attığımda da driverları driverbooster gibi programlarla yüklemiştim fakat bazı sorunlarla karşılaşınca bu sefer elle kurmak istiyorum Lenovo'nun sitesinde bilgisayar modelinden driverlara baktım bu listeyi açtı yeterli mi bu driverlar peki format sonrasında ?
Ekran Alıntısıü.PNG

Her windows 10 sürümü eski keyleri kabul etmiyor.
windows 10 sürüm 1703 eski windows keylerini kabul ediyor...

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı