Windows 8.1'den Windows 7'ye nasıl geçilir?

Alwestia

Centipat
Daha fazla  
RAM
4
SSD veya HDD modeli
Turbox 128GB
Ekran kartı
İntel HD Graphics Family
İşlemci
İntel i5-4210U 1.70GHz 4CPUs -2.4GHz
Merhaba herkese. Benim bilgisayarım Windows 10 kurulu olarak geldi fakat ben FPS sorunu yaşayıp Windows 8.1'e geçtim fakat şimdi de Windows 7'ye geçmek istiyorum. YouTube'da vs. video falan yok. Nasıl geçebilirim?

Sistemim:
  • 4 GB RAM.
  • i5-4210U
  • Intel HD Graphics family.
  • 128 GB Turbox SSD.

Son düzenleyen: Moderatör:
Format atmak gerekir. ISO'yu bir sanal sürücüye yükleyip de Setup ile de yapabilirsiniz. Fakat tavsiye etmem.

• ISO dosyasını indiriyorsun. Tüm Windows 7 ISO dosyaları
  • Rufus uygulamasını indiriyorsun. Rufus
  • USB'yi takıyorsun.
  • Rufus uygulamasını açıyorsun.
  • ISO dosyasını seçiyorsun seç yerinden.
  • Disk bölüm düzeni MBR veya GPT olarak seçeceksin, eski bilgisayarsa MBR seç. Anakartın UEFI destekliyorsa GPT olarak seçebilirsin. Windows 7, UEFI destekliyor mu bilmiyorum açıkçası.
  • Rufus'un başlat tuşuna basıyorsun, sana verilerini silinebileceğini söylüyor. Tamam diyorsun.
  • USB belleğin içine ISO dosyan yazılmış olacak.
  • BIOS'a gir, boot yerine gir, USB'i 1. sıraya al ve Save yap çık. Windows kurulum ekranı gelecek. Windows'u kur.
  • Disk biçimlendirme ekranı gelince isteğe bağlı diskini biçimlendirerek temiz kurulum yapabilirsin, yeni disk oluşturabilirsin.
  • Windows dosyaları yüklenecek.
  • Windows kurulacak ve masaüstü gelecek.
Turbox SSD ile Windows 10 rahat kullanılmaz zaten. Bence Windows 8.1 kalmanız daha iyi olur ama siz bilirsiniz.

Elinizde bir USB yoksa, bunu yapabilirsiniz:

Herkese teşekkürler en iyisi bir bilgisayarcıya gitmek. :D

Sana nasıl kuracağını anlattım. Neden bilgisayarcıya gideceksin? 100 TL bilgisayarcıya para vermeye gerek yok. Yıl 2022.

• ISO dosyasını indiriyorsun. Tüm Windows 7 ISO dosyaları
  • Rufus uygulamasını indiriyorsun. Rufus
  • USB'yi takıyorsun.
  • Rufus uygulamasını açıyorsun.
  • ISO dosyasını seçiyorsun seç yerinden.
  • Disk bölüm düzeni MBR veya GPT olarak seçeceksin, eski bilgisayarsa MBR seç. Anakartın UEFI destekliyorsa GPT olarak seçebilirsin. Windows 7, UEFI destekliyor mu bilmiyorum açıkçası.
  • Rufus'un başlat tuşuna basıyorsun, sana verilerini silinebileceğini söylüyor. Tamam diyorsun.
  • USB belleğin içine ISO dosyan yazılmış olacak.
  • BIOS'a gir, boot yerine gir, USB'i 1. sıraya al ve Save yap çık. Windows kurulum ekranı gelecek. Windows'u kur.
  • Disk biçimlendirme ekranı gelince isteğe bağlı diskini biçimlendirerek temiz kurulum yapabilirsin, yeni disk oluşturabilirsin.
  • Windows dosyaları yüklenecek.
  • Windows kurulacak ve masaüstü gelecek.
Turbox SSD ile Windows 10 rahat kullanılmaz zaten. Bence Windows 8.1 kalmanız daha iyi olur ama siz bilirsiniz.

Elinizde bir USB yoksa, bunu yapabilirsiniz:

Merhaba herkese. Benim bilgisayarım Windows 10 kurulu olarak geldi fakat ben FPS sorunu yaşayıp Windows 8.1'e geçtim fakat şimdi de Windows 7'ye geçmek istiyorum. YouTube'da vs. video falan yok. Nasıl geçebilirim?

Sistemim:
  • 4 GB RAM.
  • i5-4210U
  • Intel HD Graphics family.
  • 128 GB Turbox SSD.
Sisteminiz zayıf. Ne kadar işletim sistemini düşürseniz de pek farketmez.
Windows 8.1'de kalın.

Geri
Yukarı