Windows 8.1'e geçmeli miyim?

Windows 8 kuruluydu. HDD diski SATA değil USB 3.0'dan almaktayım diski.
Genellikle bilgisayarlar sonradan SSD taktırılmadığı zamanlar ilk kurulu olduğu Windowsta daha uyumlu çalışıyor. Benim bilgisayarım da ilk Windows 8 idi SSD taktırdıktan sonra Windows 10'a geçtiğim için herhangi bir sorunla karşılaşmadım. USB üzerinden bir Windows 8 ya da 8.1 kurulumu ile temiz önyükleme bilgisayar performansınızı artırabilir.

Bu linkten yükseltebilirsin fakat temiz kurulum yapmanı öneriyorum.
Ben denemiştim hata vermişti yine aynı hata.
resim.png

Genellikle bilgisayarlar sonradan SSD taktırılmadığı zamanlar ilk kurulu olduğu Windows'ta daha uyumlu çalışıyor. Benim bilgisayarım da ilk Windows 8 idi SSD taktırdıktan sonra Windows 10'a geçtiğim için herhangi bir sorunla karşılaşmadım. USB üzerinden bir Windows 8 ya da 8.1 kurulumu ile temiz önyükleme bilgisayar performansınızı artırabilir.

Ben Windows 10 dışı tüm işletim sistemlerine geçmeye razıyım macOS çalışsa macOS geçicektim. Wi-Fi sıkıntı.

Ben ISO'yu flasha attıktan sonra setup.exe çalıştırınca yükseltiyordu ISO indirmeye gerek kalmadan çözüm bakmıştım 8.1 yükseltme kurdum ama onu da kapamışlar.
Evet kapatıldı. Bende denemiştim. :D
Eğer yedeklemeniz gereken dosyalar varsa D'ye atarsınız. C'ye de sıfırlayıp işletim sistemi kurarsınız.

Son düzenleme:
Win 8.1 yuklersen bilgisayarin hizli calisir lakin Win 7 kurulu sistemdeki oyun performansini alamazsin 5 veya 10 FPS oyunlarda kaybin olur ona gore yukle.

Yeni konular

Geri
Yukarı