Windows 8.1'i Netbook kaldırır mı ?

Ulgoray

Kilopat
Makaleler
16
Yer
Antalya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar. Bugün uzun zamandır kullanılmayan LG X140 netbook'u gün yüzüne çıkardım. Uzun zaman önce kuzenim eve bıraktı gitti. Neredeyse 1 senedir almıyordu. Meğerse bozuk zannedip babası öğrenmesin diye bizde saklıyormuş. :) Şarj aleti olmadığı için bende ne var ne yok bilmiyordum. Annemde geçende laptop vs. ihtiyacı oldu bari ayağa dikeyim de ona vereyim dedim. Bugün gittim bir şarj aleti alıp çalıştırdım. İlk sistem hata falan verdi. Velhasıl kelam şu an ayağa diktim. İçinde Windows 7 Starter 32bit varmış sistemde.

Benim aklımda Windows 8.1 64Bit Pro yüklemek var. Sizce kasma gibi vs. bir durum olur mu ?

Sistem özellikleri:
Intel Atom N450 işlemci
2GB ram
Onboard 256Mb ekran kartı

@Recep Baltaş @BilgisayarKurdu

Kullanabiliriniz. Hatta can verir diyebilirim.

Win vista veya 7 driverini kurun. Olmadıysa .inf yontemi ile kurun. Ben böyle igp kart driveri kurdum.
kasade 2 gb ram var, intel pentium e2160 1.8ghz atı readon x1550 64 bit kurmalımıyım sizce yoksa 32 bitmi ? ayrıca şu .inf yönetimini anlatırsanız çok sevinirim windows 7 de driver var sorunsuz çalışıyor, aynı driver win 8.1 de hata veriyor kurulmuyor :) ? @omerfaruk29

Son düzenleme:
Arkadaşlar Windows 8.1 32bit SL kurdum. Valla netbook cana geldi diyebilirim. Hani uçuyo diyemem. Ama SSD olmadığı halde çok hızlı açılıp kapanıyor. Oda büyük bir ihtimalle Windows 8.1'in güzelliği. :)

32 bit kurmamın sebebi, çoğu kişinin onboard ekran kartı olan ve 4GB bellekten düşük sistemlere 32bit kurun demiş. Bu yüzden 32bit kurdum. 32 bit devri gerçi bitti. Ama böyle sistemlere gene iyi gidiyor.

@Silinen üye Hocam netbook'u zaten anneme vereceğim. Oda zaten bilgisayardan hiç anlamaz. Anca youtube video izler, internette gezer o kadar. Yani anlayacağın Windows da gezerken bile sürekli bana soruyor. :) Linux yüklersem kafası iyice karışır.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı