Windows 8 64 bit DPC WATCHDOG Violation Hatası

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

7heaven

Hectopat
Yer
Adana
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar, başlıkta da belirttiğim gibi Windows 8 64 bit sürümünü kullanıyorum. Pc kullanımdayken hatta saatlerce oyun oynasam bile herhangi bir sorun olmuyor fakat bazen sistemi açtığım zaman bu hatayı alıyorum ve pc reset atıp sistem tekrar normal bir şekilde açılıyor ve bir sıkıntı yaşamıyorum yani sorun sadece sistem açılışında oluyor. Hata neden kaynaklanıyor olabilir? Yardımlarınızı bekliyorum.

Minidump dosyam: 101413-33727-01.dmp — Yandex.Disk

Kod:
A problem has been detected and Windows has been shut down to prevent damageto your computer.

The problem seems to be caused by the following file: hal.dll

If this is the first time you've seen this stop error screen,
restart your computer. If this screen appears again, follow
these steps:

Check to make sure any new hardware or software is properly installed.
If this is a new installation, ask your hardware or software manufacturer
for any Windows updates you might need.

If problems continue, disable or remove any newly installed hardware
or software. Disable BIOS memory options such as caching or shadowing.
If you need to use safe mode to remove or disable components, restart
your computer, press F8 to select Advanced Startup Options, and then
select Safe Mode.

Technical Information:

*** STOP: 0x00000133 (0x0000000000000000, 0x0000000000000504, 0x0000000000000503, 
0x0000000000000000)

*** hal.dll - Address 0xfffff80370f7a6b1 base at 0xfffff80370f64000 DateStamp 
0x50875a79

İmzamda bulunan sistem tarama aracını indir, Tarama yap tarama bittiğinde İE tarayıcısı açılacak ve sana bir link verecek bu linki bizle paylaş. Temiz önyükleme nasıl yapıldığını araştır ve uygula.

Sistem taraması yaptım ve sonuç: GetSystemInfo Parser 2.96

Temiz önyüklemeyi biraz araştırdım. Anakartımda 4 port pci usb3 kartı var sanırım onun başlangıçta çalışan "usbmonitör" eklentisi buna sebep oluyor az önce başlangıç ayarlarına girip devredışı bıraktım inş bundandır, teşekkür ederim...

İlk olarak hdd problemi var onu söyleyeyim HDTUNE ile Errorscan yapın ve smart yazan yerden tarama bitince resimleri paylaşın.
Windows'u etkinleştirmeye çalışmışsınız ancak başarısız olmuş bu tür yazılımlar kullanmayın.
Anakartın modeli nedir Bununda bios güncellemesi muhtemelen yapılması gerekli çünkü tanımıyor sistemi.
Galaxy s4 kullanıyorsunuz ancak driverinde problem mevcut Driverini silip güncel version'u indirip kurun.
Aşağıda yazdığım ürünleri denetim masasından kaldırın;
Advanced SystemCare 7
Dual-Core Optimizer
HD Tune 2.55 (5. sürümünü kurun)
IObit Uninstaller (Iobit ürünlerini kaldırın)
ManageMyMobile
Smart Defrag 2
Surfing Protection
True Image 2013
VLC media player 2.0.8 (VideoLAN - Downloads Bunu kurun)
IDM güncelleyin;
http://mirror2.internetdownloadmanager.com/idman618build2.exe?b=1&filename=idman618build2.exe

Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim, az önce hd tune ile hddyi test ettim herhangi bir sorun çıkmadı. Harddiskte sorun olduğu kanısına nereden vardınız? (Bu arada sistemimde Raid 0 kurulu)
Galaxy s4 için özel bir driver kurmadım, Windows'un kendi driverı ve şu ana kadar bir sorun yaşamadım.
Anakartın modeli Asus MN32 SLİ DELUXE, son çıkan bios sürümünü kullanıyorum ve sistemimdeki aygıtların hepsi aygıt yöneticisinde tanımlı.
Iobit ürünlerinin ne gibi bir sakıncası olabilir? 5-6 senedir kullanıyorum ve açıkçası hiçbir sıkıntı yaşamadım. Kullanmamam gerektiğindeki neden nedir?
Söylediğiniz şekilde programları kaldırdım ve güncellemeleri yaptım.
Kaspersky IS ile tarama yaptım herhangi bir tehdit bulmadı.

HDTUNE ile quick scan seçmedi iseniz ve sorun çıkmadı ve smart da uyarı işaretli birşey yoksa Raıd driverinizi güncelleyin.
Iobit yazılımları sistemde zaten yapabileceğiniz herşey var iken bir program kullanmak gereksizdir. Kullandığınız programlar bu sorunlara yol açabilir. KIS ile güncelleyip fullscan yaptığınızda sorun yok ise ve dediklerimi yaptı iseniz sorununuz düzelmiş olması lazım. Güvenli önyükleme işlemini de doğru yaptı iseniz sorun kalmayacaktır.

Şimdilik bir sorun yok pcyi her açtığımda sorunsuz bir şekilde sistem açılıyor, yardımların için çok teşekkür ederim...

Murat5038 Selam kardeş sana özel mesajdan atcaktım sorunu fakat yeni üye oldum şuan bulamadım. Ben de bu hatayı alıyorum 1 hafta oldu pc alalı casper Nirvana vatan bilgisayardan aldım.

Sistem özellikleri:

İşlemci : Intel Core i7-4702QM İşlemci İşlemci hızı 2.20 GHz., Intel Turbo Boost Teknolojisi ile 3.20 Ghz e kadar, 6 MB Intel Akıllı Bellek
İşletim Sistemi : Windows 8.1
Ram : 8 GB DDR3
Harddisk : 1000 GB Sata
Ekran Kartı: 3 GB DRR3 Nvidia GT745M Optimus Ekran Kartı -2 GB Ayrılmış Bellek
Ekran : 15.6" WXGA (1366x768) HD LED Ekran
Ana Kart : Intel HM 86 Chipset
[TBODY] [/TBODY]

Özellikler bunlar ekran kartı Gt745m olsun dedim 128 bit diye. fakat donanımdamu porblem var uyumsuzlukmu anlamadım daha pek birşeyde yüklemedim Windows 8 kullanım iyi 1 haftada alıştımda ama bu hatalar can sıkıcı gerçekten. DPC WATCHDOG Violation Hatası herşeyi güncelledim.. ekran kartı dahi Windows alır almaz. pc yi bu hata verdi. Windows yenile dedim sonra belki son version ekran kartı driver sürümü hatalıdır dedim. şimdi yine veriyor. senin imzanda bulunan sistem taraması yaptım fakat linki nasıl tam paylaşacağım bilmiyorum.. bi ara driver power state failure hatası verdi. ama genelde DPC WATCHDOG Violation Hatası veriyor yeniden başlatıyor pc yi oyun olarak sadece commandos 2 var. nette gezerken olsun boştayken masa üstünde aniden veriyor.
Bazen oyun program açarkende 'Nvidia windows kernel mode driver 327.50 başarı ile bu durumdan kurtuldu diyor.'sistemimde anti virüs programı yok. taratmadım daha.. açıkçası Windows 8 diye hata veriyor diye sıkıldım Windows 7 ye geçsemmi acaba diye düşünüy0rum.. bu arada Windows 8 cd si yok bende. olmadan tam fortmat olurmu ? hard diski 2 ye böldüm sadece c ye cd siz sıfırlama faydası olurmu.. k. bakma biraz uzun oldu ama gerçekten. 1 haftalık pc de bu hata olması sürekli tuhaf geldi..

Admin arkadaşlardan yardımcı olacak biri varsa lütfen bekliyorum..

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, benim bilgisayarımda da aynı sorun var. İkinci mesajda söyleneni yaptım ama tarama sonucunda herhangi bir link çıkmadı, bu açıklama çıktı: your pc is clean, no malware was. Ne yapmam gerekiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı