Windows 8 64 Bit'e Geçtikten Sonra 0x0c000001

erbil25

Hectopat
Makaleler
2
Arkadaşlar ben Windows 8 32 Bit kullanıyordum ancak artık yeni nesil oyunların birçoğu 64 Bit'lik işletim sistemi istemesinden dolayı 64 Bit'e geçmeye karar verdim. Arkadaşımın aldığı laptop ile beraber gelen Windows 8 DVD'sineki .iso dosyasını Windows 7 DVD/USB Download Tools programı ile beraber Usb'ye yazdırdım. Usb'yi takıp 64 Bit'i kurduktan sonra ki ilk açılışta Windows düzgün başlayamadı. (1. Resim) hatası verdi. Daha sonra Usb'yi takıp yeniden bir kurulum baslatmak istedim fakat bu sefer farklı bi hata veriyor (2.resim). Ne yapmalıyım?
WP_20141029_003.jpg
WP_20141029_001.jpg

Arkadaşının bilgisayarından çıkan DVD kurulum DVD'si değil, arkadaşının bilgisayarına özel kurtarma DVD'si. O yüzden açılmaması gayet normal.

Arkadaşlar düzelmedi; yine aynı hata. USB ye yine aynı programla yazdırdım. Fakat ekranı Windows logosu geliyor bir süre beklettikten sonra ikinci resimdeki hatayı hızlı bir şekilde ekrana yansıtıp yeniden başlatıyor bilgisayarı.Bilgisayarımda iki tane sabit disk var 40 GB'lık ve 120 GB'lık. Sorunlu Windows 8; 64 Bit 40'lık HDD'ye kurulu durumda. 40 lığı çıkartıp diğer HDD ye kurmaya çalışıyorum ancak yine aynı hatayı (2.resim) veriyor. Yardım edin beynim durdu şuan.

Sadece 40 olanı dene.

Bir de sanırım işlemcin de bellek koruma devre dışı yada 64 bit desteklemiyor.
Sana önerim varsa Bios'da No-Execute Memory Protection ayarını Enable yapmak yada 64 bit özelliği olup olmadığını anlamak için işlemcinin modelini bize yazmak.

40 lığı da denedim fark eden bir şey yok. Bios'un altını üstüne getirdim ancak dediğin ayarı bulamadım.
İşlemcim ise İntel Pentium 4.

Yardım edebilecek biri yok mu?

@Recep Baltaş

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı