Windows 8 Kuracam fakat bios üzerinden CD/DVD Görmüyor

adil002

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba arkadaşlar. Başlıktada belirttiğim gibi bilgisayarıma format atacağım ama BIOS ve boot'a giriyorum CD/DVD yok ne yapabilirim önerisi olan var mı? :)
PC: ASUS X550LN Laptop.

Son düzenleyen: Moderatör:
USB belleği UEFI olarak yazdırın öyle format atın.
Rufus ile Windows'u UEFI olarak USB'ye yazdırma:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

UEFI Windows 8.1 kurulumu:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

USB daha temiz ama bilgisayarın UEFİ yi destekliyormu ? Windows 8 32 bitte minimum 2gb ram ister 64 bitte minimum 3gb ve illa dahili cd/ROM a gerek yok harici cd romun varsa onlada atarsın yada feda edebileceğin usb diskin varsa yardımcı olabilirim

Kullandığım sistem:
Rog TYTAN g50AB

16 gb RAM
3 Tb hdd
250 gbSSD
intel core i7 k4707 işlemci
AsusTEK cooler
monitör : Rog SWİFT
klavye fare : Razer 300 series
İşletim Sistemi : Windows 10 X64 prewiev değil
Bios: UEFİ

USB daha temiz ama bilgisayarın UEFİ yi destekliyormu ? Windows 8 32 bitte minimum 2gb ram ister 64 bitte minimum 3gb ve illa dahili cd/ROM a gerek yok harici cd romun varsa onlada atarsın yada feda edebileceğin usb diskin varsa yardımcı olabilirim

Kullandığım sistem:
Rog TYTAN g50AB

16 gb RAM
3 Tb hdd
250 gbSSD
intel core i7 k4707 işlemci
AsusTEK cooler
monitör : Rog SWİFT
klavye fare : Razer 300 series
İşletim Sistemi : Windows 10 X64 prewiev değil
Bios: UEFİ

Kafama takıldı da, "prewiev değil" derken ne demek istediniz? Insider'dan mı bahsettiniz?

USB belleği UEFI olarak yazdırın öyle format atın.
Rufus ile Windows'u UEFI olarak USB'ye yazdırma:

UEFI Windows 8.1 kurulumu:

Konuya gelecek olursak @Buğra tulpar arkadaşın dediği gibi USB belleğini takıp, eğer ISO dosyası varsa Rufus ile UEFI olarak yazabilirsin. USB'den format atmak DVD'ye göre çok daha mantıklı. Ayrıca silmesiysen bilgisayarın kendi sıfırlama aracını kullanabilirsin. Tam sıfırlamaz ama olduğu kadar.

usb tek çözüm

la emrecan sen ne anlatıyon sdfASD:GdS:FDA:SF

aynen kendine 8gb usb al ve içine yaz progrmaları veya yazmak lazımsa arkadaşların attığı videoyu izleyebilirsin

USB Felan bilmem ben arkadaşlar Ben Bios yada Boot'tan Cd/Dvd seçerdim şimdi yok bide CD Rom canavar gibi çalışıyor :(

USB den hem daha hızlı hem de daha kolay atabilirsin bios'un USB'yi görmeme gibi bir lüksü yok.

ya yanlış hatırlamıyorsam bende windows 7 deyken olmuştu biraz araştırdım isim vermek istemiyorum ama türk forumlarında biri bi kod paylaşmıştı ve sorun ortadan kalkmıştı ama sende işe yararmı bilemem :/

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı