Windows 8 Kurulum Sonrası Sorun

Nihai Tüketici

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Arkadaşlar akrabamın bilgisayarına sorunsuz bir şekilde Windows 8 kurdum. Sonrasında her açılışta Windows 8 kurulum sonrası karşımıza gelen "Hi, Get Ready" vb. yazılar ve ekranlar her seferinde karşıma geliyor. Kurulum sonrası ilk kez açılış gibi Windows'u tanıtarak açıyor. Sizce bu durum neden kaynaklı olabilir ?

Services.msc'den windows update(Windows güncellemeleri) bunu devre dışı bırakıp kapat sonra çık ve bilgisayarı yeniden başlat bakalım aynısı olacak mı. Windows dil paketi yükle Türkçe, sonrasında bakalım düzelme olacak mı.

Reset işlemlerinden sonra olduğunu fark ettim. Kurulumu tamamladıktan sonra hiç kapatmamıştım. Şimdi tamamen kapatıp açma yaptım. Sorun çözüldü. Bakalım bir süre takip edecem.

- - - Güncellendi - - -

Services.msc'den windows update(Windows güncellemeleri) bunu devre dışı bırakıp kapat sonra çık ve bilgisayarı yeniden başlat bakalım aynısı olacak mı. Windows dil paketi yükle Türkçe, sonrasında bakalım düzelme olacak mı.

Bir de şimdi yeniden başlatma yapıyorum. Bakalım ne yapacak ?

- - - Güncellendi - - -

Tekrar aynısını yaptı. Yeniden başlatta neden böyle bir sorun yapıyor anlamadım ? Kapat aç yaptığımda olmuyor ama. Türkçe dil paketini ilk işlem olarak yaptım zaten. Dediğinizi de yaptım. Aynısını tekrarladı. Artık yarın detayına bakacam. Açıkcası çok canımı sıktı. Acaba USB'den format attım. Ondan mı kaynaklı onu merak ediyorum. Ama bunun dışında hiçbir sorun yok.

Tekrar aynı ayarları yapması Ya düzgün kurulamıyor, yada Windows güncellemesi yapıp düzgün yüklenemediğinden geri alıyor diye işlemi yaptırdım ama doğru yaptı isen ondan değil. Fazla bişey yüklemedi sen tekrar format at usbden kaynaklanacağını sanmam format bittikden sonra çıkartıyorsun dimi?

Tekrar aynı ayarları yapması Ya düzgün kurulamıyor, yada Windows güncellemesi yapıp düzgün yüklenemediğinden geri alıyor diye işlemi yaptırdım ama doğru yaptı isen ondan değil. Fazla bişey yüklemedi sen tekrar format at usbden kaynaklanacağını sanmam format bittikden sonra çıkartıyorsun dimi?

Evet format bittikten sonra USB'yi çıkartıyorum.

- - - Güncellendi - - -

Şu an için kapatıp kaldırmaktan başka bir şansım yok. Artık yarın akşam bakarım. Bu siteden indirdiğim Windows versiyonunu kullanıyorum. 3 bilgisayarımda daha yüklü. Öve öve bitiremiyorum :) İlk kez böyle bir sorun oldu. Herhalde sorun Usb'ye yazarken oldu. Öncesinde Windows 7 kurulumu için aynı USB'yi çok uzun süre kullanmıştım. Bakalım yarın akşam imajı dvd'ye yazdırır bir de öyle format atarım. Konu içinden tekrar durumu bildiririm.

BIOS'u güncelle ilk olarak. Bir de kurulumdan önce diskteki bütün bölümleri sil. D varsa yedekle tabi önce, öyle sil.

D sürücüsünü silebilme şansım şu an için yok. Harici disklerim dolu. Ama olmadı ayarlarım en son çare. Şimdi tekrardan kurulum yaptım ama değişen bir durum olmadı. He r seferinde aynısını yapıyor. Böyle olursa gerçekten sorun. Bu durum sadece yeniden başlat dediğimde oluyor. Ama tamamen kapatıp açtığım zaman asla olmuyor.

- - - Güncellendi - - -

DVD'ye yazdım. O şekilde tekrar formatladım ama durum değişmedi. Aklıma geldi HDD taraması yapayım dedim. Ortalama yarılarına geldim 1 adet kırmızı bölge buldu. Bakalım son kısma doğru daha çıkacak mı ? Acaba bundan mı kaynaklanıyor ?

Hmm HDtune'den bahsediyorsun heralde, kırmızı nokta çıkdı ise Quick can işaretli değilse bad sector var demektir. Ondan kaynaklanabilir ancak kurarken takılma veya bazen kuramama gibi durumlar çıkartıyor ileri evrelerde tel olduğu için fazla belli etmiyor olabilir. Sonuç resmini alırsak ve healt kısmınla beraber iyi olur.

BIOS'u güncelle ilk olarak. Bir de kurulumdan önce diskteki bütün bölümleri sil. D varsa yedekle tabi önce, öyle sil.

Yardımınız ve ilginiz için teşekkür ederim. Harddiski tarama yaptım 1 adet hasarlı alan buldu. Şimdi sıfır harddisk vardı elimde onu taktım. Kurulum bitmek üzere bakalım sorun çözülecek mi ? Umarım düzelir.

- - - Güncellendi - - -

Hmm HDtune'den bahsediyorsun heralde, kırmızı nokta çıkdı ise Quick can işaretli değilse bad sector var demektir. Ondan kaynaklanabilir ancak kurarken takılma veya bazen kuramama gibi durumlar çıkartıyor ileri evrelerde tel olduğu için fazla belli etmiyor olabilir. Sonuç resmini alırsak ve healt kısmınla beraber iyi olur.

Bir adet hatalı alan buldu. Bende şimdi sıfır harddisk vardı elimde yedek olarak onu açtım ve cihaza taktım. Kurulumu yaptım sayılır bitmek üzere.

- - - Güncellendi - - -

Sıfır harddisk tekrar aynısını yaptı. Ne yapmam lazım acaba :(

- - - Güncellendi - - -

Windows 7 kuracam bakalım sorun devam edecek mi ? Ama sanmıyorum. Kesin bir parça uyumsuzluğu söz konusu Windows 8 ile. Yani işletim sistemine kesinlikle bir sözüm yok. Cihazda bir donanım uyuşmazlığı var bence. Windows 7 kurunca ortaya çıkacak bakalım. Kuruluma başladım. Sizleri bilgilendirecem.

- - - Güncellendi - - -

Windows 7 kurdum hiç bir sorun yok. Enteresan bir durum. Acaba hangi donanımdan uyuşmazlık var. Ama arayacak zamanım yok. İlginiz için teşekkürler arkadaşlar.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı