Çözüldü Windows 8 Masaüstü Başlangıç Öğeleri Geç Yükleniyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Makaleler
1
Yer
Bursa, Turkey
Daha fazla  
Meslek
Bursa Rexroth
Selam arkadaşlar. Önceden windows 7 x64 sürümünü kullanıyordum. SSD diske sahip olduğum için açılışta başlangıç öğeleri anında yükleniyor ve bilgisayar kullanılır hale geliyordu. Biraz baskı ve tavsiye üzerine Windows 8.1 Pro x64 sürümünü yükledim. Fakat benim dikkatimi çeken, açılışta aynı başlangıç öğeleri windows 7'ye göre daha geç yükleniyor. Böyle bir sorunla karşılaşan var mı acaba ?

Evet baktım. Farklı veya tanımadığım açılış programı yok. Fakat dediğim gibi önceden hiç gerek bile duymuyordum.

Acaba bi ihtimalde olsa işletim sistemini sisteminizde bulunun mekanik bir diske kurmuş olma olasılığınız var mı?

Bana çok fazla gereksiz program yok gibi geldi. Biosunuz güncelmi? Tam tarama yaparak virüs taraması yaptınızmı?
Aslında bu olay windows 8 ile ilk tanıştığımda da vardı. Bu sebeple tekrar windows 7 ye dönmüştüm. Fakat windows 8'e alıştıktan sonra tekrar dönmek istemiyorum. Benim düşüncem, sanırım öncelik olarak metro arayüzününe öncelik veriyor. Aslında fazla bir önemi yok ama windows 7 açıldığı gibi yüklüyordu.

- - - Güncellendi - - -

Acaba bi ihtimalde olsa işletim sistemini sisteminizde bulunun mekanik bir diske kurmuş olma olasılığınız varmı?

- - - Güncellendi - - -

Acaba bi ihtimalde olsa işletim sistemini sisteminizde bulunun mekanik bir diske kurmuş olma olasılığınız varmı?

Dediklerimi kontrol ettinizmi? Bios chipset vs.
Msi live update 5, en son çıkan bios ve sürücüleri kendisi yüklüyor. Daha önce SSD ile windows 7 kullananlar bu konuya daha iyi cevap vereceklerini düşünüyorum.

- - - Güncellendi - - -

Başka bilgisayarda SSD Firmware güncellemesi yaptım ama d: sürücüdeki yedeklediğim sistem görüntüsünü kabul etmedi. Tekrar temiz kurulum yapmam gerekiyor. Sonuçları tekrar yazarım.

- - - Güncellendi - - -

Evet arkadaşlar. SSD diski güncelleme sonucunda istediğim performansa kavuştum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı