Windows 8 Mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 8
Daha fazla  
Merhabalar, öncelikle genel olarak bilgisayar hakkında pek bilgisi olmayan birisiyim. Laptopta Windows 8 yüklü geldi ve geleli çok da olmadı, önceki yazan arkadaşların çözümüne bakıp bir şeyler yapmaya çalıştım ama düzelmedi ve tekrardan mavi ekran verdi. Yaklaşık 1 hafta önce de olmuştu ama kişisel bilgisayarımı yeniden başlata basıp çok önemsememiştim, bugün tekrardan mavi ekran verdi ve çok zor açıldı sonra da ekran dondu ve (tam anlatamayacağım ama) aralarda pikselleri değişik renkler oldu ben de pilini çıkart tak yapıp tekrar açmaya çalıştım.
Malwarebytes antivirüs programını indirmiştim -14 günlük deneme süresi vardı onu etkinleştirdim- ondan sonra olmaya başladı ama bundan hiç emin değilim. En son bir şekilde açtığımda sildim programı ama yine hata verdi.
(Önceki okuduklarıma göre aşağıya eklemeye çalıştığım dosyayı oluşturup atmamız gerekiyormuş umarım yapabilmişimdir)

Merhabalar, öncelikle genel olarak bilgisayar hakkında pek bilgisi olmayan birisiyim. Laptopta Windows 8 yüklü geldi ve geleli çok da olmadı, önceki yazan arkadaşların çözümüne bakıp bir şeyler yapmaya çalıştım ama düzelmedi ve tekrardan mavi ekran verdi. Yaklaşık 1 hafta önce de olmuştu ama kişisel bilgisayarımı yeniden başlata basıp çok önemsememiştim, bugün tekrardan mavi ekran verdi ve çok zor açıldı sonra da ekran dondu ve (tam anlatamayacağım ama) aralarda pikselleri değişik renkler oldu ben de pilini çıkart tak yapıp tekrar açmaya çalıştım.
Malwarebytes antivirüs programını indirmiştim -14 günlük deneme süresi vardı onu etkinleştirdim- ondan sonra olmaya başladı ama bundan hiç emin değilim. En son bir şekilde açtığımda sildim programı ama yine hata verdi.
(Önceki okuduklarıma göre aşağıya eklemeye çalıştığım dosyayı oluşturup atmamız gerekiyormuş umarım yapabilmişimdir)

Memtest 86 ile belleklerini test et sonucunu paylaş.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

CPU zden spd sekmesini paylaş.
Chrome'u kaldır bir süre kullanma.

Memtest 86 ile belleklerini test et sonucunu paylaş.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

CPU zden spd sekmesini paylaş.
Chrome'u kaldır bir süre kullanma.
Üsttekini yapamadım ve kusura bakmayın dün bilgisayar hiç açılmadı, bugün bakabildim.
2 dump dosyası vardı. Bir tanesin içeriği boştu.

"sfc /scannow" rehberini uygula.
SFC /scannow komutu nedir? Ne işe yarar?

Diskleri kontrol edelim.

Diske HD Tune yazılımı ile "error scan" testi yap. HD Tune yazılımı ile "health" sekmesini paylaş.
Kusura bakma dün bilgisayar hiç açılmadı bugün anca yapabildim.

Dosya Ekleri

• IMG_20210130_130838.jpg
    IMG_20210130_130838.jpg
    326,3 KB · Görüntüleme: 22
  • 30-Ocak-2021_12-58.png
    30-Ocak-2021_12-58.png
    41 KB · Görüntüleme: 27
  • 30-Ocak-2021_15-26.png
    30-Ocak-2021_15-26.png
    25,3 KB · Görüntüleme: 31
  • IMG_20210130_133353.jpg
    IMG_20210130_133353.jpg