Windows 8 Pro Aktivasyon Sorunu

Psychopath

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar,

Başlıkta belirttiğim gibi Windows 8 aktivasyonla ilgili bir kaç sorunum var. Öncelikle ürünü orijinal satın aldım, sürümü win 8 pro 64 bit. Şimdi asıl sorum ise ben aldığım işletim sistemini ilk önce eski bilgisayarıma kurdum ve onda ürünü aktifleştirdim. Sanırım bu yüzden olacak ki şuan kullandığım bilgisayarıma kurduğum zaman ürünü aktifleştiremedim, bende bunun üzerine diğer bilgisayara tekrar format attım. Windows'u aktifleştirmedim. Şuan kullandığım bilgisayarı aktifleştiririm ummuştum fakat umduğum gibi olmadı. Ürün anahtarını girdiğim zaman bilgisayarımı aktifleştiremedim. Şimdi ;
1. Bilgisayarımı nasıl aktifleştirebilirim?
2. Windows 8.1'e güncelledikten sonra bilgisayarımı ürün anahtarını girerek aktifleştirebilir miyim ? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,

Öncelikle forum kurallarını okuyalım. Yazım hataları yaparsanız ceza alacaksınız, bunun bilincinde olalım.

Etkinleştirme sadece bir defa yapılır. Daha önce etkinleştirme yaptığınız için diğer bilgisayarda kabul etmez. O yüzden etkinleştirdiğiniz bilgisayara lisansı giriniz ve tekrardan aktifleştiriniz. Win 8.1 e aynı lisansla yükseltip aktifleştirebilirsiniz. Diğer bilgisayar içinse yeni bir lisans almanız gerekecek.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı