Windows 8 Q klavye sorunu

mustafabafra

Hectopat
Windows 8 kullanıyorum. 3-4 ay önce Windows 8 kurarken q klavye ile kurmuştum. Daha sonra f klavye kullanabildiğim için q yerine f olarak açılması için ince ayarlarına girip q klavyeyi kaldırdım. Fakat o zaman da şöyle bir sıkıntı oluştu q klavye komple silindi, bütün ayarları denedim olmuyor. Bilgisayar f klavyede kaldı. Ne yapmam lazım . Herhalde local setting gibi bir ince ayar menüsünden q klavyeyi komple kaldırdım. İnternet'te çözümünü bulamadım. Yardımlarınızı bekliyorum:)
Not: Hanım bilgisayarı kullanamıyor ve bana kızıyor. Nerede hata yaptığımı anlayamadım. :redface:

Son düzenleyen: Moderatör:
Denetim masasında dil menüsüne girin. Aşağıdaki listelenmiş dillerden Türkçe olanın sağ tarafındaki seçenekler sekmesine tıklayın. Daha sonra da giriş yöntemi ekle diyerek Q klavye seçeneğini tekrar etkin hale getirebilirsiniz.

Denetim masasında dil menüsüne girin. Aşağıdaki listelenmiş dillerden Türkçe olanın sağ tarafındaki seçenekler sekmesine tıklayın. Daha sonra da giriş yöntemi ekle diyerek Q klavye seçeneğini tekrar etkin hale getirebilirsiniz.

Sağol kardeş oldu ama görev çubuğunda yerleşik simgeyi yapamadım ama neyse ne yapalım:) Buna dü şükür.

Denetim Masası\Saat, Dil ve Bölge Bu yoldan "Klavyeleri veya diğer giriş dillerini değiştir" Tıklayıp, Dil çubuğu sekmesinden "Görev çubuğuna yerleşik" işaretleyip "Dil çubuğunda metin etiketini göster" tıklayıp diğer 2 seçeneği pasif hale getirip eski haline getirebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı