Windows 8 ve Windows 8.1

• Konuyu başlatan gamer görkem eren
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 7
  • Görüntüleme 2B
G

gamer görkem eren

Ziyaretçi
Merhaba arkadaşlar ben yarın Win 8'e geçicem ama aklımda soru işaretleri var ben şimdi Win 8'i indirip CD'ye atıp yarın da format atacağım ama size şunu soracağım. Win 8 kurulduktan sonra Win 8.1 önizlemesi mi kuruluyor yoksa win 8.1 win 8 den ayrı bir sürüm mü?

Win 8'i indirdikten kurduktan sonra mı 8.1 yüklenmeli? Yoksa format atarken win 8.1 mi kurulmalı bna bunları açıklar mısınız? Şu anda Win 7'den dolayı sorunlar yaşıyorum kasma falan, programlar falan yüzünden. Bir de formattan sonra driverları hangi programla yükleyeceğim ? Windows 8'e uyumlu olan driver programı ne var ?

Anakartın ve ekran kartını driverı elimde var ama başka ne driverları yükleyeceğim yoksa yüklemeden Win 8 kendi kuruyor mu ve oyunlarda win 8 daha iyi değil mi ? Şu anda Win 7 kullanıyorum, PC'den tam performans alamıyorum mesela anakart aldım değişen bir şey olmadı. PC'de ekran kartım ve işlemcim iyi olmasına rağmen oyunlarda az FPS alıyorum ve hala oyunlar kasıyor. Adamların 7770 var o.c yapıo crysis 3'ü ultrada oynuyor ya böyle bir şey yok. Ben ise highta 60 FPS alıyorum.

Bir arkadaş i3, 4 GB RAM, 7850 1 GB ekran kartı, anakart h61 chipsetli ve 1680 .1050 çözünürlükte mönütorü var benim ise 1366.768 benden daha çok FPS alıyor ve her oyunu ultrada kasmadan oynuyor, çok garip ya.

Son düzenleyen: Moderatör:
Win 8 ile win 8.1 arasındaki fark win 8.1 önizlenim deneme sürümü.
İkisini'de ayrı ayrı kurabilirsin win 8.1 Full sürümü gelecek ay çıkıyor.

O zaman Windows 8 single language mi daha iyi professional mi (oyun açısından,performans açısından) ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 8'i yükle sen Windows 8.1'i şu an için yükleme. Single language ile Pro arasında o açıdan bir fark yok. Sitemizde verilen linklerden yükle sen.

Çıkmasını beklemek her zaman en iyisidir, beta olduğu için çok fazla bug ve çökme yaşayabilirsin. Yine de sana kalmış.

- - - Güncellendi - - -

Edit: Pro ve normal sürüm arasında performans farkı olacağını sanmıyorum.

Microsoft yöneticilerinden biri Twitter hesabından "Windows 8.1'in önizleme sürümünü yükleyenler, Windows 8.1'in RTM sürümüne geçemeyecekler." diye yazmıştı. Böyle bir şey gerçekten var mı?

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı