Windows 8 ve 8.1 kasıyor

Öğretmen27 Beyciğim eğer cihaz size geldiyse içerisinde Windows 8 Yüklü ve siz ücretsiz 8.1 Sürümüne yükseltmiş iseniz o cihazın KEY'i var demektir. Bataryanın iç kısmında ya da bilgisayarın alt kapağının içerisinde bir Microsoft etiketi olmalıdır, onun üzerinde yazar. Öğrenci iseniz ücretsiz lisans alabiliyorsunuz ya da Technopat.net İndirmeler bölümünde ücretsiz bağlantıları bulabilirsiniz.

İndirmeler bölümünde mevcut. Kırımızı kalemle işaretlemişler. :D Bakalım 2 seçeneği uyguladım. Çözüm olmazsa buradan indirir 32 biti kurarız.
Cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Saygılar...

Ben de Laptop'u ilk aldığımda Windows 7 vardı. Windows 7'de çok kasıyordu. Sonra Windows 8.1 yükledim. Aynı şekilde kasıyordu. Ne yaptıysam kasma sorununu çözemedim. Sorunun HDD'den kaynaklandığını düşünüyordum. Sonra Technopat tavsiyesi ile SSD aldım ve soru çözüldü. Eğer durumun varsa SSD almalısın. SSD aldınğın zaman 64-Bit işletim sistemi kur.

Ben teşekkür ederim. Performans sıkıntısını gidermek için Görev Yöneticisi'nden sürekli olarak sistemi yoran programları takip etmen yeterli.

Arkadaşlar bu sorunum tekrar ortaya çıktı. Bilgisayar kasıyor. Ram: 2 GB. Windows 8.1 32 bite geçmeyi düşünüyorum. Windows 8.1 64 bitten windows 8.1 32 bite geçerken bios ayarlarında bir değişiklik yapmama gerek yok değil mi? Windows 7'ye geçerken biosta ayar değişikliği olması lazım ondan sordum.
Bir de rufus ile usb'ye yazarken fat32, uefı kurulum seçeneğini işaretlemeliyim yanlış bilmiyorsam doğru mu?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı