Windows 8 ve 8.1 kasıyor

Öğretmen27

Hectopat
Yer
GAZİANTEP/NİZİP
Daha fazla  
Meslek
Sınıf Öğretmeni
Arkadaşlar hayırlı günler. Windows 8 benim leptapımda orjinal. Ücretsiz 8.1 güncelleştirdim. Fakat hem 8'de hem de 8.1 leptapım çok kasılıyor. Güncelleştirmeler yüklü, format atsam bile değişmiyor. Norton ücretsiz deneme sürümü yüklü onu devre dışı bırakıyorum sonuç yine aynı.
Neler yapabilirim acaba?

RAM: 2GB
İŞLEMCİ: 1,70GHZ
SİSTEM TÜRÜ: 64 BİT

2GB RAM var ve 64-bit mi kuruyorsun? Elbette kasar. 32-bit gecmelisin.

Sunlari da dene istersen.
1- Denetim Masasi - Guc Secenekleri - Yuksek Performans

2- Gorev Yoneticisi - Baslangic (Gereksizleri devre disi birak)

Ben leptapı yeni almıştım. 1,5 yıl oldu. Aldığımda da 64 bit kuruluydu. Yani orjinali böyleydi. İlk sıralar böyle bir sorun yoktu. Sonradan başladı. Windows 8.1 yükselttim sorun aynı.
Aslında ben de sizin gibi düşündüm ama neden ilk sıralar bu sorun olmadı sonradan oldu? Ne önerirsiniz?

Yukarida dedigim iki secenegi uygularsan sevinirim. Antivirus dahil cogunu devre disi birak Baslangic sekmesinde.

Suruculerin yuklu olduguna emin ol diyecegim fakat zaten otomatik yukleniyor suruculer.

Elinizde bir key var sanırım. Format atarken kurulum esnasında yüklenecek sürümü seçerken Mimari bölümünde x86 yazanı seçmelisiniz.

Key yok bende. Bilgisayar aldığımızda 8 yüklüydü ücretsiz 8.1 geçtim.
Bu arada yüksek performansı seçiyorum uygulama butonu aktif olmuyor neden acaba?
Görev yöneticisinde başlangıçtaki işlemleri devre dışı bıraktım.

Yüksek performansı seçtim tamam. Çok teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı