Windows 8 Yükseltme Lisansı ile Temiz Kurulum

Stansflower

Kilopat
Yer
Samsun, Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Software Developer
Merhaba arkadaşlar.

Benim Windows 8 yükseltme lisansım var. Daha önce bir çok kez temiz kurulum yapıp, telefonla Windows'umu etkinleştirmiştim. Fakat bugün temiz kurulum yaptıktan sonra telefonla etkinleştir seçeneği çıkmıyor. Komut satırına "slui.exe 4" yazıyorum. Normalde bana ülke seçeneğinin gelmesi gerekirken Windows Etkinleştirilemedi diye bir sayfa çıkıyor. Bu konuda hakkında bilgisi olan var mı? Yardımlarınızı bekliyorum.

Teşekkür ederim.

Yok, onunla alakası yok. Zaten sorunumu çözdüm ben. Yükseltme lisansı ile temiz kurulum yapmak isteyenler ilk önce normal bir kurulum yapsın. Büyük ihtimalle ilk kurulumda Windows'unuz etkinleşmeyecek. Sonra tekrar Özel seçeneği ile ikinci kez temiz kurulum yapabilirler. Sonuçta ikinci kez kurulum aşamasına geçerken lisansınızı diski biçimlendirmeden önce girdiğiniz için Windows bilgisayarda lisanslı bir işletim sistemi olduğunu görüyor ve Windows'unuz etkinleştiriliyor.

İlk önce Windows 8 CD/USB ile kurulumunu yap. Kurulum bittikten sonra, yani modern arayüzü gördükten sonra bu işlemi tekrar uygula. Yani tekrar Windows 8 CD/USB ile kurulumunu yap. İlk kurulumda Windows 8 etkinleştirilemiyor. Fakat ikinci kurulumda etkinleştiriliyor. Yükseltme lisansı ile temiz format sadece bu şekilde oluyor. Ben, şahsen Microsoft'u aradım. Windows 8'i satın almama rağmen temiz kuruluma izin vermeyeceklerini söylediler. Fakat bu şekilde temiz kurulum yapılabiliyor.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı