Windows 8'de düşük performans

leonekorkmaz2004

Yoctopat
Ya cidden çıldırıyorum ne kanser bir şey bu Windows 8. Ubuntu'dan geçtim dedim NFS Most Wanted oynayayım, oyun açılmıyor canım çıktı açacağım diye. Oyunu açtım 1 FPS mınnacık ekranın sol köşesinde. Len ben Windows 10'dan Ubuntu'ya geçtim Windows 10'da 60 FPS orta ayarlarda oynuyorum 480p minnacık ekranda 1 FPS ne? Bir de ayarlara giremiyorum o derece kasıyor. Dedim driver indireyim hata veriyor, Driver Booster diye bir şey indirdim driverları kurdu bu sefer de driver işe yaramıyor sadece Wi-Fi falan var. Ne yapayım ben? Laptopun ekranını kırdım televizyona bağladım, Angry Birds bile açmıyor.

Format atıyorsunuz 8.1 kuruyorsunuz eğer sıkıntı olmuyorsa 10 kuruyorsunuz daha sonrasında Driver Booster gibi programlara bulaşmadan laptopun üreticisinden driver indiriyorsunuz ve cihaz düzeliyor hayırlı olsun.

8.1 kurulu üreticinin sitesinden indirmeme rağmen hata aldım uygulamadan bende Driver Booster'ı kurdum.
Arkadaş gerekli sürücüleri kurmamış tabii Angry Birds bile açamaz.

Sürücüler inmedi DirectX falan kurdum ama işe yaramadı.

Hocam sorun şu. Büyük ihtimal işlemciniz 8. nesil ve üstü. Bundan dolayı Windows 8 desteklemiyor. Windows 10 en yüksek FPS ve stabil kullanabiliciğiniz tek Windows.

İşlemcim Intel Celeron N3350 Intel'in sitesinden driver yüklemek için bir program kurdum ama hata aldım şu an Windows 10 ISO'su kuruyorum.

Windows ilk açıldığında Intel'in driver indirmek için bir uygulaması var adını hatırlamıyorum ama Intel'in sitesinden indirdim 3 4 kere denememe rağmen sürücüler inmedi sonra Driver Booster indirdim.

Sürücüler kurulmadığı için oynayamıyorsun. Gerekli sitelerinden indirip kur.

Hocam sorun şu. Büyük ihtimal işlemciniz 8. nesil ve üstü. Bundan dolayı Windows 8 desteklemiyor. Windows 10 en yüksek FPS ve stabil kullanabiliciğiniz tek Windows.

İşlemcim Intel Celeron N3350 Intel'in sitesinden driver yüklemek için bir program kurdum ama hata aldım şu an Windows 10 ISO'su kuruyorum.

Bende Windows 8.1 var performans olarak gayet memnunum. Windows'u nereden aldın Microsoft'un kendi sitesinden mi?

Evet Microsoft'un kendi sitesinden indirdim.

Sistem özelliklerini alırsam sorunun ne olduğunu söylerim.

Intel Celeron N3350 Intel HD 500 32 GB SD eMMC laptop markası Acer Aspire ES1-432

Intel Celeron N3350 Intel HD 500 32 GB SD eMMC laptop markası Acer Aspire ES1-432

Hocam tam özellikleriniz yazarsanız da ha iyi olur. Bir de Windows 8.1 Pro mu indirdiniz?

Windows 7 Thin PC öneririm. Açıkçası depolama ve sistem çok eski.

Geri
Yukarı